صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1400/07/29
 
 
بازگشت سرافرازانه پیکر پاک شهید مرتضی کریمی به استان قزوین

1400/06/18
پیکر پاک شهید مدافع حرم مرتضی کریمی امروز در زادگاهش تشییع می شود.

پیکر مطهر شهید مدافع حرم مرتضی کریمی بعد از 6 سال گمنامی در عملیات تفحص در سوریه شناسایی گردید که امروز به زادگاهش در استان قزوین منتقل می شود.
سخنگوی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: پیکر مطهر شهید مرتضی کریمی از شهدای تازه تفحص شده مدافع حرم در زادگاهش شهر شال از توابع شهرستان بوئین زهرا در استان قزوین در میان استقبال مردم و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی بصورت خودرویی تشییع خواهد شد.
وی افزود: پیکر مطهر شهید کریمی روز جمعه برای زیارت بارگاه قدسی حضرت رضا (ع) به مشهد مقدس منتقل و پس از آن روز یکشنبه ی آینده همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه (س) در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده می شود.
شهید مرتضی کریمی، جانشین گردان امام حسن(ع) سپاه تهران، در روز ۲۵ دی ماه سال ۱۳۶۰ در شهر شال از توابع شهرستان بویین زهرا در استان قزوین دیده به جهان گشود؛ این شهید سرافراز در دوران عمرکوتاه و پر برکت خود حضور مؤثر و ارزشمندی در سنگرهای دفاع از انقلاب اسلامی داشت که سال 1394 برای دفاع از حرم مطهر حضرت زینب کبری (س) عازم سوریه شد.
شهید کریمی در همین سال در عملیات آزاد سازی منطقه خانطومان سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاکش پس از 6 سال گمنامی در تفحص شهدای جدید شناسایی و سرافرازانه به میهن اسلامی بازگشت.
یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.


  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.