صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/04/18
 
عنوان فراخوان : فراخوان طراحی یادمان های شهدای گمنام غواص اهواز
تاریخ : 95/06/24
توضیحات :
فرزین حاتمی کاکش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این شهرداری در نظر دارد با همکاری مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان خوزستان طراحی المان ها و یادمان های شهدای گمنام غواص مناطق سه گانه اهواز (محل خاکسپاری این عزیزان) را در قالب مسابقه برگزار کند.
وی افزود: این کار با هدف ایجاد زمینه برای بروز خلاقیت های هنری و ارج نهادن به مقام شامخ شهدای غواص و ایجاد المانهائی در خور این شهدای مظلوم انجام می شود.
مدیر روابط عمومی شهرداری اهواز اضافه کرد:لذا تمامی علاقمندان، مهندسان، معماران، طراحان، معماران داخلی و هنرمندان را به شرکت در این جشنواره فرا خوانده ایم تا کارهای خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
حاتمی کاکش افزود: درطراحی یادمان شهدای گمنام، موضوع جهت دهی ذهنیت طراحان به سمت یادمان های ماندگار، ایجاد فضاها، منظر، شاخصه های کالبدی بهینه و مناسب مد نظر قرار می گیرد و طرحها می بایستی دارای مفاهیم و نمادهای هنری ازقبیل شهادت، خلوص، صداقت، پاکی و گمنامی، عزت، مقاومت، شجاعت و جوانمردی و ...( به تشخیص طراحان) بوده و بازتولید خلاقی از مفاهیم ذکر شده باشد.
وی در خصوص شرایط و نحوه ی شرکت در مسابقه هم گفت: علاقمندان می توانند ازطریق مراجعه به سایت شهرداری اهواز به نشانی WWW.AHVAZ.IR و مطالعه شرایط شرکت در فراخوان، فرم شرکت در مسابقه را دریافت و پس از تکمیل آن به دبیرخانه مسابقه ارسال نمایند
وی عنوان کرد: شرکت کنندگان پس از ثبت نام اطلاعات تکمیلی می توانند مشخصات محل تدفین شهدا را دریافت نمایند.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اهواز ادامه داد: شرکت کنندگان می بایست مدارک و اسناد مسابقه را حداکثر تا تاریخ 30 مهر به دبیرخانه جشنواره واقع در اهواز امانیه تحویل دهند.
وی تاریخ داوری واعلام نتایج را آخرین هفته ی آبان ماه سال جاری اعلام کرد.
حاتمی کاکش در پایان افزود: به طرح های برگزیده باتشخیص هیات داوران جوایزی نفیس (نقدی و غیر نقدی) اهدا خواهد شد و به منظور تشویق بیشتر، نام طراح نیز در محل احداث بنا درج خواهد شد.
سال گذشته پیکر مطهر 175 شهید گمنام غواص در کشور تشییع و پیکر مطهر دو نفر از آنان در اهواز به خاک سپرده شد.
 

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.