دیدار مدیر کل صداوسیمای مرکز قزوین با کارکنان واحد پژوهش

1400/06/22
مدیر کل صداوسیمای مرکز قزوین در پی تغییر ساختار واحد پژوهش این مرکز با کارکنان آن دیدار کرد


در این دیدار که به مناسبت مستقل شدن واحد پژوهش صورت گرفت؛ آقای انبار لوئی به جایگاه پژوهش در ساختار جدید اشاره کرد و گفت: ساختار جدید که موجب استقلال مدیریت پژوهش و تعامل مستقیم آن با مدیرکل شده باید منجر به ارتقای تولید محتوا برای برنامه های رادیویی، تلویزیونی و خبری شود.
آقای انبارلویی افزود: رویکرد واحد پژوهش باید ارائه دستمایه های غنی و ارزشمند به تهیه کنندگان شود تا برنامه های رادیویی و تلویزیونی از کلیشه و تکرار خارج شوند.
وی خاطر نشان کرد: رصد تحولات پیرامونی و محیطی جامعه از سوی واحد پژوهش همواره باید یکی از دغدغه های پژوهشگران باشد که بواسطه آن بتوانند جدید ترین ومهمترین تحولات بویژه تحولات مثبت اجتماعی را در برنامه ها منعکس کنند تا مخاطبان علاوه بر پویایی و نشاط، سرعت عمل رسانه را هم لمس کند.
مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین در ادامه بر لزوم راستی آزمایی داده های علمی دقیق و متقن و ارائه ی این داده ها به برنامه سازان برای بهره گیری در برنامه ها تأکید و تصریح کرد: ارائه ی داده های علمی به تهیه کنندگان و مجاب کردن آنان برای بهره گیری از این داده ها باید اقناعی باشد تا تهیه کنندگان این مؤلفه ها را با میل و رغبت بیشتری در برنامه های خود استفاده کنند.
آقای انبارلوئی همچنین با ابراز خرسندی از عملکرد واحد پژوهش مرکز قزوین به خاطر گردآوری پژوهش های سایر دستگاه های استان و بهره گیری از این پژوهش ها در برنامه های رادیویی و تلویزیونی گفت: این روند باید با قوت و شتاب بیشتری استمرار یابد تا نتایج پژوهش های بلا استفاده در سایر دستگاه های استان که موجب ارتقای محتوایی برنامه های رادیویی و تلویزیونی می شود هم در این برنامه ها بیش از پیش استفاده شوند.کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقيقات سازمان صدا و سيما است.