بیانات مقام معظم رهبری : بيانات مقام معظّم رهبری مدظله‌العالی درخصوص علم، پژوهش و اهمّيّت آن ـ علم‌گرايي‌ و علم‌محوري بايد در همه بخش‌ها گفتمان مسلط جامعه شود. ـ دستيابي به قله‌هاي رفيع علم و رسيدن به جايگاه اولي علم جهان آرماني تحقيق‌يافتني است. ـ مشکلات موجود کشور با تکيه بر علم و پژوهش قابل حل است. ـ تحقيق علمي فقط به معناي فراگيري و تقليد نيست؛ تحقيق ضد تقليد است. ـ رسانه مي‌تواند در نهضت توليد علم، فکر و انديشه در زمينه‌هاي مختلف نقش ايفاد کند. ـ توليد علم و تحقيقات، حيات آينده کشور است. ـ توليد علم در کشور با پشتوانه تحقيق و پژوهش جدّي گرفته شود. ـ پيشرفت علمي بدون تحقيق امکان ندارد. ـ امروز جوان‌هاي ما ميل به تحقيق دارند. ـ فضاي عمومي کشور بايد فضاي ترويج، توليد، گسترش علم، تحقيق و پرورش عالم و محقق باشد.
 

محل برگزاری گردهمایی های  پرسشگران در سالهای گذشته
 

   مشهد مقدس 1386
    زیباکنار 1387
   مشهد مقدس 1388
   زیباکنار 1390
   زیباکنار 1391

 اطلاعات گردهمایی پرسشگران

   معرفی
    اهداف و محورها
    برگزار کنندگان
    زمان برگزاری
    محل برگزاری
    پوستر گردهمایی
    تقویم برنامه ها
    تاریخچه گردهمایی پرسشگران
    نشانی دبیرخانه
 
 
  کمیته ها
 

 

 حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) میفرمایند:
 
خَيْرُ الْأَصْحَابِ مَنْ قَلَّ شِقَاقُهُ وَ كَثُرَ وِفَاقُه‏ .

بهترین یاران کسی است که ناسازگاریش اندک باشد و سازگاریش بسیار.

 تنبیه الخواطر معروف به مجموعه ورام ج 2 ، ص 123
 

 

برگزاری مسابقه عکاسی، خوشنویسی و خاطره‌نویسی

ستاد برگزاری ششمین گردهمایی پرسشگران سازمان در نظر دارد علاوه بر برگزاری مسابقات ورزشی، برای علاقه‌مندان به هنرهای عکاسی، خوشنویسی و خاطره‌نویسی، فضای مناسبی را برای پرکردن اوقات فراغت آنها برپا نماید.
1. علاقه‌مندان به عکاسی می‌توانند در طول برگزاری گردهمایی از ذوق و سلیقه خود در زمینه عکاسی بهره‌گرفته و عکاسی نمایند، موضوع عکس برداشت آزاد می‌باشد و هر موضوع و سوژه مناسب می‌تواند تبدیل به عکس به وسیله تلفن‌همراه و دوربین عکاسی باشد، علاقه‌مندان می‌توانند عکس‌های خود را به‌وسیله ایمیل ارسال نمایند یا در محل هتل کوثر به عوامل اجرایی که متعاقباً اعلام خواهد شد تحویل نمایند.
  آدرس ایمیل:porseshgari@irib.ir
شایان ذکر است بعد از برگزاری گردهمایی به عکس‌های برتر این دوره و همین‌طور به عکس‌های برتر در زمینه پرسشگری که قبلاً اعلام شده بود جوایزی پرداخت خواهد شد.
2. همچنین در طول برگزاری گردهمایی علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی می‌توانند خلاقیت خود را در زمینه خطاطی و خوشنویسی بروز دهند و آثار خود را به عوامل اجرایی مستقر در هتل کوثر تحویل نمایند، به نفر اول جایزه‌ای تعلق خواهد گرفت.
3. در ادامه اطلاعیه قبلی در خصوص برگزاری مسابقه خاطره‌نویسی، به اطلاع می‌رساند این بخش کماکان به صورت مسابقه در طول برگزاری گردهمایی ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق آدرس ایمیل فوق و یا به‌صورت حضوری دل‌نوشته‌های خود را تحویل نمایند. در این بخش به نفر اول جوایزی تعلق خواهد گرفت.
ستاد برگزاری ششمین گردهمایی پرسشگران

 
 
   
 

 

 
   
     
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما می باشد.