بیانات مقام معظم رهبری : بيانات مقام معظّم رهبری مدظله‌العالی درخصوص علم، پژوهش و اهمّيّت آن ـ علم‌گرايي‌ و علم‌محوري بايد در همه بخش‌ها گفتمان مسلط جامعه شود. ـ دستيابي به قله‌هاي رفيع علم و رسيدن به جايگاه اولي علم جهان آرماني تحقيق‌يافتني است. ـ مشکلات موجود کشور با تکيه بر علم و پژوهش قابل حل است. ـ تحقيق علمي فقط به معناي فراگيري و تقليد نيست؛ تحقيق ضد تقليد است. ـ رسانه مي‌تواند در نهضت توليد علم، فکر و انديشه در زمينه‌هاي مختلف نقش ايفاد کند. ـ توليد علم و تحقيقات، حيات آينده کشور است. ـ توليد علم در کشور با پشتوانه تحقيق و پژوهش جدّي گرفته شود. ـ پيشرفت علمي بدون تحقيق امکان ندارد. ـ امروز جوان‌هاي ما ميل به تحقيق دارند. ـ فضاي عمومي کشور بايد فضاي ترويج، توليد، گسترش علم، تحقيق و پرورش عالم و محقق باشد.
 

محل برگزاری گردهمایی های  پرسشگران در سالهای گذشته
 

   مشهد مقدس 1386
    زیباکنار 1387
   مشهد مقدس 1388
   زیباکنار 1390
   زیباکنار 1391

 اطلاعات گردهمایی پرسشگران

   معرفی
    اهداف و محورها
    برگزار کنندگان
    زمان برگزاری
    محل برگزاری
    پوستر گردهمایی
    تقویم برنامه ها
    تاریخچه گردهمایی پرسشگران
    نشانی دبیرخانه
 
 
  کمیته ها
 

 

 حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) میفرمایند:
 
خَيْرُ الْأَصْحَابِ مَنْ قَلَّ شِقَاقُهُ وَ كَثُرَ وِفَاقُه‏ .

بهترین یاران کسی است که ناسازگاریش اندک باشد و سازگاریش بسیار.

 تنبیه الخواطر معروف به مجموعه ورام ج 2 ، ص 123
 

 
 پیام رئیس سازمان به ششمین گردهمایی پرسشگران و سومین گردهمایی فرهنگیاران رسانه ملی

در عصري که استکبار جهاني در آوردگاه جنگ نرم با تکيه بر امواج رسانه‌اي، نفوذ فرهنگی و استحاله ارزش‌های والای اسلامی- ایرانی را در سرلوحه سیاست‌های خود قرار داده، صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران بر مبناي تعاليم و آموزه‌هاي غني و اصيل دين مبين اسلام منادي آزادي، روشنگري، استکبارستيزي و استقلال‌طلبی است. نقش تأثيرگذار رسانه ملي در تحولات جهانی ومنطقه‌ای و ابلاغ پيام عزت، استقلال و اقتدار ايران اسلامي به جهانيان، نويدبخش شکست انحصار رسانه‌اي غرب و ظهور رسانه‌اي مستقل، آزادانديش، حق‌مدار و اخلاق‌گرا است. بي‌گمان اين موفقيت‌ها در پرتو رهنمودهاي مقام معظم رهبري (مدّظلّه‌العالي) و تلاش‌هاي خالصانه همکاران صديق و متعهد سازمان صداوسيماي جمهوري ايران تحقق يافته و تحسين همگان را برانگيخته است.
اکنون رسانه ملي، در دوره جدید فعالیت خود، براي تحقق آرمان‌ها و رسالت خود، بيش از پيش نيازمند مطالعات راهبردي و کاربردي، آينده‌پژوهي، مخاطب‌شناسي و توسعه و تعميق نظرسنجي، افکارسنجي، نيازسنجي و اثرسنجي در داخل و خارج از کشور است. اين امر نيازمند همت والاي شما پژوهشگران و پرسشگران متعهد و متخصص است که با درک شرايط و اقتضائات رسانه و بهره‌گيري از دانش بومي و روش‌هاي نوين تحقيق و پژوهش، پشتوانه علمي براي فعاليت همکاران در ديگر حوزه‌هاي سازمان فراهم آوريد.
اينجانب از تلاش‌ها و زحمات همه همکاران فعال در حوزه پژوهش به ويژه پرسشگران محترم که با روحیه جهادی، حسن خلق، صداقت و امانتداري؛ متعهدانه در شرايط جوي و جغرافيايي مختلف در اقصي نقاط کشور حضور مي‌يابند و ديدگاه‌ها و نظرات هموطنان را گردآوري مي‌کنند، همچنين از فرهنگياران عزيز که با تدوين آداب، سنن و رسوم مناطق مختلف به حفظ پايه‌هاي هويت ملي و وحدت و همدلي بين اقوام و مردمان سرزمين پهناور ايران اسلامي کمک مي‌کنند، صميمانه تشکر و قدرداني مي‌کنم و اميدوارم که اين گردهمايي فرصت مغتنمي براي تبادل و هم‌افزايي تجارب،‌ فراگيري مهارت‌هاي جديد و تجديد قوا براي آغاز يک دوره کاري پرنشاط و ثمربخش در آستانه برگزاري انتخابات دهمين دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری باشد.
از درگاه ايزد منان براي همه شما همکاران ارجمند سلامتي و موفقيت آرزومندم.

محمد سرافراز
رئيس سازمان صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران


 
 
   
 

 

 
   
     
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما می باشد.