بیانات مقام معظم رهبری : بيانات مقام معظّم رهبری مدظله‌العالی درخصوص علم، پژوهش و اهمّيّت آن ـ علم‌گرايي‌ و علم‌محوري بايد در همه بخش‌ها گفتمان مسلط جامعه شود. ـ دستيابي به قله‌هاي رفيع علم و رسيدن به جايگاه اولي علم جهان آرماني تحقيق‌يافتني است. ـ مشکلات موجود کشور با تکيه بر علم و پژوهش قابل حل است. ـ تحقيق علمي فقط به معناي فراگيري و تقليد نيست؛ تحقيق ضد تقليد است. ـ رسانه مي‌تواند در نهضت توليد علم، فکر و انديشه در زمينه‌هاي مختلف نقش ايفاد کند. ـ توليد علم و تحقيقات، حيات آينده کشور است. ـ توليد علم در کشور با پشتوانه تحقيق و پژوهش جدّي گرفته شود. ـ پيشرفت علمي بدون تحقيق امکان ندارد. ـ امروز جوان‌هاي ما ميل به تحقيق دارند. ـ فضاي عمومي کشور بايد فضاي ترويج، توليد، گسترش علم، تحقيق و پرورش عالم و محقق باشد.
 

محل برگزاری گردهمایی های  پرسشگران در سالهای گذشته
 

   مشهد مقدس 1386
    زیباکنار 1387
   مشهد مقدس 1388
   زیباکنار 1390
   زیباکنار 1391

 اطلاعات گردهمایی پرسشگران

   معرفی
    اهداف و محورها
    برگزار کنندگان
    زمان برگزاری
    محل برگزاری
    پوستر گردهمایی
    تقویم برنامه ها
    تاریخچه گردهمایی پرسشگران
    نشانی دبیرخانه
 
 
  کمیته ها
 

 

 حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) میفرمایند:
 
خَيْرُ الْأَصْحَابِ مَنْ قَلَّ شِقَاقُهُ وَ كَثُرَ وِفَاقُه‏ .

بهترین یاران کسی است که ناسازگاریش اندک باشد و سازگاریش بسیار.

 تنبیه الخواطر معروف به مجموعه ورام ج 2 ، ص 123
 

 

1ـ مشهد مقدس 1386
اولين دوره گردهمايي پرسشگران سازمان صداوسيما در ارديبهشت سال 1386 در مشهد مقدس برگزار گرديد در اين دوره حدود 800 نفر از پرسشگران تهران و مراکز استان در اردویی 3 روزه در مشهد مقدس اولين گردهمايي خود را برگزار نمودند.

2ـ زيباکنار 1387
اولين دوره گردهمايي پرسشگران و اولين گردهمايي فرهنگياران سازمان صداوسيما در ارديبهشت ماه 1387 در مجتمع زيباکنار برگزار گرديد، برگزاري کلاسهاي آموزشي، تورهاي تفريحي و گردشگري از جمله برنامه‌هاي اين گردهمايي بود، در اين دوره تعدادي از فرهنگياران براي اولين بار در اين گردهمايي شرکت داشتند که محيط سرشار از مهر و محبت را فراهم کردند.

3ـ مشهد مقدس 1388
سومين دوره گردهمايي پرسشگران سازمان صداوسيما با حضور حدود 900 نفر از پرسشگران در آذرماه 1388 در مشهد مقدس برگزار گرديد در اين دوره نيز پرسشگران علاوه بر شرکت در کلاسهاي آموزشي از امکانات تفريحي و زيارتي در نظر گرفته شده استفاده کردند در مراسم افتتاحيه دکتر دارابي قائم مقام وقت سازمان بر ادامه اين گردهمايي تأکيد کردند.

4ـ زيباکنار 1390
بعد از يکسال وقفه چهارمين گردهمايي پرسشگران سازمان صداوسيما با حضور 900 نفر از پرسشگران در ارديبهشت 1390 در مجتمع زيباکنار برگزار گرديد برگزاري موفقيت آميز گردهمايي در دور‌ه‌هاي قبلی انگيزه‌هاي بيشتري با پرسشگران و مسئولين دارد تا اين دوره نيز با شکوه هر چه تمامتر برگزار گردد.

5ـ زيباکنار 1391
پنجمين دوره گردهمايي پرسشگران و دومين دوره حضور فرهنگياران نيز در مهرماه سال 1391 در مجتمع زيباکنار با شرايط بسيار مطلوب برگزار گرديد حضور فرهنگياران و پرسشگراني با فرهنگهاي مختلف از اقصي نقاط ايران فضاي بسيار مناسبي را براي گردهمايي مطلوب فراهم کرده بود در اين دوره نيز حدود 1000 نفر از فرهنگياران و پرسشگران حضور داشتند
 
 
 
     
 
     
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما می باشد.