جستجو :     حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰، سال جدید را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری کردند.
 
نقش مهم بازار سرمایه در تحقق شعار "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها"

یک کارشناس بازار سرمایه به تشریح نقش مهم بازار سرمایه در تحقق شعار "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" پرداخت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مقام معظم رهبری همه ساله راهبردهای یکساله کشور را در قالب شعار سال و از طریق سخنرانی عمومی اعلام می‌نمایند و امسال نیز شعار سال رنگ و بوی توجه به تولید و تقویت بنیه داخلی دارد. این بار ایشان در سخنرانی نوروزی، راهکار ویژه‌ای را نیز پیشنهاد دادند که به نظر می‌رسد بازار سرمایه می‌تواند نقش مهمی در تحقق این فرمایشات داشته باشد.

مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی امسال فرمودند: «خود مردم با سرمایه‌های خرد و کلان وارد فعالیت‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری در تولید شوند. این نیاز به سازماندهی دارد تا هر کسی بداند با سرمایه کم چطور می‌شود به تولید کمک کرد.»

در این زمینه یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار تسنیم در این خصوص گفت: در نگاه اول این فرمایشات می‌تواند توصیه‌ای به مردم برای توجه به سرمایه‌گذاری‌های مولد باشد، اما به نظر می‌رسد مسئولان در جهت تحقق این امر دو وظیفه خطیر داشته باشند، یکی افزایش ابزارها و تقویت زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در جهت انتقال سرمایه‌های خرد به تولید و دیگری فرهنگ‌سازی و آشنا کردن مردم با انواع روش‌های سرمایه‌گذاری.

امیرحسین شماعی‌زاده افزود: با توجه به اقبال مناسب به بازار سرمایه در سال 1399 خرید و فروش مستقیم یا غیرمستقیم (از طریق صندوق‌ها)، سهام شرکت‌های بزرگ و یا اوراق درآمد ثابت منتشر شده توسط آنها رونق مناسبی یافته است، اما در مورد انتقال سرمایه‌های خرد به شرکت‌های کوچک و متوسط تولیدی که بخش بزرگ‌تری از اقتصاد را شامل می‌شوند، همچنان ضعف‌های زیادی مشاهده می‌شود.

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
متون اسلامی  
 ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
نشستها  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
امام علی(علیه السلام) فرمودند:
• حُسنُ التَّدبيرِ يُنمي قَليلَ المالِ ، وسوءُ التَّدبيرِ يُفني كَثيرَهُ ؛ برنامه ريزى درست ، مالِ كم را افزايش مى بخشد ؛ و برنامه ريزى نادرست ، مال بسيار را نابود مى كند . غرر الحكم : 4833 . و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.