ضرورت همدلی دنیای اسلام در جهت ترویج فرهنگ غدیر

حجت الاسلام روح الله مختاری مدیر حوزه های علمیه هرمزگان، شامگاه جمعه در مراسم بازسازی واقعه غدیر ضمن تبریک عید بزرگ و تاریخی غدیر و هفته ولایت گفت: اتفاقاتی که بعد از واقعه غدیر رخ داد کتمان حقیقت باطنی واقعه تاریخی غدیر است.


وی با بیان اینکه غدیر موجب جوشش خون در رگ های تاریخ شده است افزود: هیچ گونه اتفاق بزرگی همچون غدیر در تاریخ اتفاق نیفتاده است چرا که این واقعه به دستور خداوند متعال اتفاق افتاد.


حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه دشمنان تا کنون شبهات زیادی را در اذهان و افکار عمومی ایجاد کرده اند تصریح کرد: آنها حقیقت وجودی غدیر را درک نکرده اند و حتی در معنای الفاظ غدیر هم شبهه پراکنی کرده اند و اگر لحظه ای در آیات الهی تدبر و تفحص می کردند این واقعه سرنوشت ساز را به معنای بیعت با دوستی نمی پنداشتند.


وی بیان داشت: روز غدیر روز به خلافت رسیدن حضرت علی(ع) به جانشینی پیامبر(ص) است و این روز در حقیقت آغاز چشمه سار شناخت بشریت و آغاز ولایت است.


مدیر حوزه های علمیه هرمزگان اذعان داشت: امروز باید دنیای اسلام با همدلی و وحدت مضاعف در راستای ترویج فرهنگ غدیر حرکت کنند و از تفرقه بپرهیزند و اگر حقیقت وجودی غدیر بر مسلمان و غیر مسلمان آشکار می شد همه در راستای ولایت حرکت می کردند./851/202/ب3

http://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=292388

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.