مساجد کانون همدلی و همزبانی مؤمنان

حجت الاسلام علی صفری، محقق و پژوهشگر حوزوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در فارس، با اشاره به نقش مساجد اظهار داشت: بی شک مساجد که محل عبادت و بندگی حضرت حق و سجده گاه اولیای الهی در برابر خداوند و جایگاه ابراز نیاز به درگاه خالق بی نیاز و محل به جای آوردن عمود دین یعنی نماز است، از ویژگی های خاصی برخوردار است و می تواند کانون مهر، محبت، همدلی و همزبانی نمازگزاران و مؤمنان به یکدیگر از جنبه‌های مختلف مادی و معنوی باشد.

این محقق حوزوی با بیان اینکه مسجد جایگاه و اهمیت ویژه ای در فرهنگ اسلامی دارد و از دیدگاه پیامبر اکرم(ص) حساسیت ویژه ای دارد، گفت: امروزه وظیفه روحانیان جذب جوانان به مساجد است.

وی خاطرنشان کرد: امروزه باید مساجد علاوه بر محل برگزاری نماز جماعت و عبادت و دعا کردن، به عنوان کانونی برای آشنا شدن مسلمانان با یکدیگر، حل مشکلات و پرداختن به مسائل اجتماعی و اخلاقی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام صفری ادامه داد: قطع رابطه با مسجد در حقیقت به معنای قطع رابطه با منفعت‌های دینی و اعتقادی بسیاری از جمله قطع رابطه با مؤمنان و محروم ماندن از ارتباط خالصانه با خدا است.

http://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=298318

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.