فصل همدلي (نگاهي به اتحاد ملي و انسجام در آموزه‌هاي ديني )
 شناسنامه

شناسنامه
فصل همدلى (نگاهى به اتحاد و انسجام در آموزه هاى دينى) كد: 1167 جمعى از نويسندگان ناشر و تهيه كننده: مركز پژوهش هاى اسلامى صدا و سيما چاپ: زلال كوثر نوبت چاپ: اول / 1386 شمارگان: 1500 بها: 6000 ريال حق چاپ براى ناشر محفوظ است نشانى: قم، بلوار امين، مركز پژوهش هاى اسلامى صدا و سيما پست الكترونيكى: Email: IRC@IRIB.ir تلفن: 2919670-0251 دورنگار: 2915510 شابك: X-065-514-964-978ISBN: 978-964-514-065-X
                           
چکیده

چکیده
آيين اسلام كه فرهنگ هم دلي، هم سويي و فريادرسي است، پيوسته به غم زدايي، دل جويي و صلح دادن ميان مردمان توصيه مي كند. در اين فرهنگ، عالمان دين گستر و مصلحان اجتماعي كه فراتر از مرز خود ساختن، به ديگران پرداختن را پيشه خود دارند، ارزش افزون تر از عابدان و عارفان به خود پرداخته مي يابند و بدين گونه است كه آشتي دادن ميان دو تن، از نماز و روزه يك سال پاداشي فراتر مي گيرد. سيره گران سنگ امامان معصوم عليهم السلام در بذل مهرورزي و رفتار كريمانه آنان درگذشت و خطاپوشي و همچنين توصيه هاي گسترده اسلام به گشاده رويي و محبت، حلم و مدارا، صبر و صلح و بدي را با نيكي پاسخ دادن همه نشان از نگاه ژرف اسلام به اتحاد و انسجام و پرهيز از اختلاف و نزاع است. اين پژوهش در جهت آشنايي با برخي آيات، احاديث و سخنان امام خميني رحمه اللهو مقام معظم رهبري در ارتباط با اتحاد ملي و انسجام اسلامي به سفارش اداره كل روابط عمومي سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران تهيه شده است. اين كتاب در چهار فصل تدوين شده است. عناوين آن عبارتند از؛ اتحاد و انسجام در آموزه هاي قرآني (همراه با نكته ها و پيام ها) اتحاد در آموزه هاي روايي (همراه با پيام هاي آن)، سيره و حكايات تاريخي اتحاد در سخنان امام خميني رحمه الله و مقام معظم رهبري.
 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.