حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
كار و همفكری لازمه پيروزی در نبرد اقتصادی با دشمن استحجت‌الاسلام صديقی با اشاره به فشارهای اقتصادی غرب عيله ايران گفت: امروز در يك جنگ اقتصادی قرار داريم و بايد جامعه به پا خيزد و تحريم‌های دشمن، با توليد داخلی، كار و همفكری به پيروزی‌های قطعی تبديل شود.
حجت‌الاسلام والمسلمين كاظم صديقی، 8 ارديبهشت‌ماه در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به فرارسيدن روز معلم و سالروز شهادت آيت‌الله مطهری ضمن تجليل از مقام اين شهيد و مقام معلم در فرهنگ اسلامی اظهار كرد: معلمان مثل آب است، چرا كه همه انسان‌ها در همه لحظات زندگی خود به معلم نياز دارند؛ انسان وقتی به اين عالم قدم می‌گذارد، اندوخته‌ای ندارد و همه عمرش بايد بياموزد و بر اين اساس نياز افراد بشر به معلم نياز مبرم و هميشگی است.

وی با بيان اينكه معلم در فرهنگ دينی، پدر دوم محسوب می‌شود، گفت: معلم در فرهنگ اسلامی توليد می‌كند، می‌سازد و نقشه می‌دهد؛ معلم هنرمندی است كه يك انسان خام را وارد جامعه می‌كند، مرده‌ای را زنده می‌كند و به آينده كشور سرمايه‌های ماندگاری تحويل می‌دهد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: دانش‌آموزان و دانشجويان به عنوان امانت در اختيار معلمان هستند؛ معلم در مغز و روح يك كودك و نوجوان اولين نگارش‌ها، نقشه‌ها، نقاشی‌ها و خطوط شقاوت و يا سعادت را ايجاد می‌كند؛ بنابراين معلمان نقش تربيتی خود را از ياد نبرند.

وی تصريح كرد: جامعه‌ای مبارز، ملتی حماسی و مقاوم، قهرمان‌های ميدان فناوری و صنعت و علامه‌ها و مطهری‌ها همه از سر سفره معلم به جايگاه‌های خود رسيده‌اند؛ معلم می‌تواند جامعه‌ای را عرشی و يا فرشی كند، از اين جهت نقش معلم بسيار كليدی است.

صديقی جايگاه تكريم معلم را بسيار حائز اهميت عنوان كرد و گفت: اگر به معلم شخصيت داده شود، می‌توان اين توقعات را از آنها داشت؛ معلمان ما در طول 33 سال علی‌رغم همه مشكلات همراه با انقلاب بوده‌اند و در حالی‌كه دشمنان به معلمان و اساتيد اميد داشتند، شرافت و كرامت معلمان و اساتيد دشمنان را نااميد كرد.

خطيب جمعه تهران با اشاره به اقدامات وزير آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش و وزارت علوم نياز به تحول دارند كه طرح تحول نيز از سوی رهبر معظم انقلاب امضا شده و شورای انقلاب آن را تدوين كرده و جامعه منتظر اجرايی شدن آن است.

وی ادامه داد: وزير آموزش و پرورش اقدمات و حركت‌هايی در مورد مدارس قرآنی انجام داده است كه جای خوشحالی دارد، اما اينها كافی نيست؛ جوانان ما بايد مولد بودن، رونق دادن و ارز دانستن كار را بياموزند كه اين امور نياز به تحول عميق ارزشی، بينشی، رفتاری و علمی دارد.

صديقی در ادامه ضمن گرامی‌داشت روز كارگر، اين قشر از جامعه را بهترين قشر عنوان كرد و گفت: كارگران در برابر همه توطئه‌های شرق و غرب ايستادند و همراه با انقلاب بوده‌اند و رنج‌های بيشتری را تحمل كرده‌اند؛ لازم است سه قوه با تشكيل كميته مشتركی به مسائل مربوط به كار و كارگری بپردازند.

وی با اشاره به فشارهای اقتصادی غرب نسبت به ايران گفت: امروز در يك جنگ اقتصادی قرار داريم و بايد جامعه ما به پا خيزد؛ بايد اين سرافكندگی بيكاری ريشه‌كن شود و تحريم‌های دشمن، با توليد داخلی، كار و همفكری به پيروزی‌های قطعی تبديل شود.

امام جمعه موقت تهران تصريح كرد: امروز فرصتی برای مسئولان پيش آمده است كه بايد از اين فرصت استفاده شود، وگرنه ضرر خواهند كرد؛ همه بايد به فكر باشند و موانع را برطرف كنند.
 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.