حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
حمایت از کالای ایرانی موجب سربلندی کشور می‏شود

مسئول نمایندگی ولی‏فقیه در سپاه استان سمنان گفت: حمایت از کالای ایرانی موجب سربلندی کشور شده و وابستگی به کالاهای خارجی را کم می‏کند.

حجت‏الاسلام و المسلمین جعفر رعایتی در گردهمایی سیاسی بسیج استان سمنان افزود: تلاش همگان در راه تحقق پیام امام خامنه‏ای با عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» اگر برای رضای خداوند باشد، جاودانه و موفق خواهد بود.

وی با بیان اینکه اگر کار برای خدا نباشد دارای ارزشی نیست، خاطرنشان کرد: بزرگ‏ترین سرمایه ایرانی‏ها، دین و معنویت است که در کنار سرمایه مادی و طبیعی می‏تواند رضایت خداوند و پیشرفت اقتصادی را در جامعه به دنبال داشته باشد.

مسئول نمایندگی ولی‏فقیه در سپاه استان سمنان ادامه داد: از دیگر سرمایه ایرانی‏ها، قناعت‏پیشگی است که در سایه آن می‌توان بر تجمل‏گرایی غلبه و از خرید کالاهای غیرضروری و انتقال ثروت ملی به کشورهای بیگانه جلوگیری کرد.

رعایتی به مواردی برای تحقق پیام مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در سایه نهادینه کردن فرهنگ دینی، کار جهادی و پرهیز از شتاب‏زدگی و حرکت در مسیر راهبردها و چشم‏انداز می‏توان به پیشرفت دست یافت.

وی بیان داشت: با مشارکت مردم و بهره‏گیری از آنها در تولید و البته با تبلیغات رسانه‏ای می‏توان به حمایت از کار و سرمایه ایرانی در جامعه پرداخت.منبع:خبرگزاری فارس

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.