حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
«توليد ملی، حمايت از كار و سرمايه‏ ايرانی» معروف‌ترين معروفات

جواد صادق‌زاده:
«توليد ملی، حمايت از كار و سرمايه‏ ايرانی» معروف‌ترين معروفات است كه بايد به آن امر شود
معاون ادارات و كارخانجات ستاد احيای امر به معروف و نهی از منكر تصريح كرد: «توليد ملی، حمايت از كار و سرمايه‏ ايرانی» معروف‌ترين معروفات است كه بايد به آن امر شود.

حجت‌الاسلام والمسلمين جواد صادق‌زاده، معاون ادارات و كارخانجات ستاد احيای امر به معروف و نهی از منكر، با تأكيد بر اينكه «توليد ملی، حمايت از كار و سرمايه‏ ايرانی» معروف‌ترين معروفات است كه بايد به آن امر شود، گفت: ايجاد اشتغال، استقلال و بی‌نيازی از غير، ترويج توليد ملی و ... مهم‌ترين معروفاتی هستند كه بايد ترويج شوند.

وی ادامه داد: اينكه ما نيازمند و محتاج توليدات ساير كشورها باشيم از منكرترين منكرات است؛ استفاده ما از توليدات ساير كشورها موجب می‌شود اين كشورها از توليد و اشتغال و در نتيجه سودآوری بالايی برخوردار شوند و سود كشورما به ساير كشورها واريز شود.

معاون ادارات و كارخانجات ستاد احيای امر به معروف و نهی از منكر با اشاره به آيه 141 سوره نساء كه می‌فرمايد «وَلَن یَجْعَلَ اللّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلًا؛ خداوند هرگز بر [زيان] مؤمنان براى كافران راه [تسلطى] قرار نداده است» تصريح كرد: كشور اسلامی نبايد تحت سلطه كشورهای ديگر باشد.

وی يكی از بهترين و مهم‌ترين راه‌های رشد اقتصادی كشور را طرح مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر حمايت از كار و سرمايه ايرانی دانست و اظهار كرد: اين پيشنهاد ولايی بر اساس آيات، روايات و قرآن مطرح شده است.

صادق‌زاده اعلام كرد: بخشنامه‌ای به تمام شوراهای امر به معروف كشور ارسال و يكی از برنامه‌های سال جاری ستاد احيا، تلاش در راستای تحقق پيام ارزشمند مقام معظم رهبری اعلام شده است و شوراهای امر به معروف از نظر فرهنگی در تلاش و سياست‌گذاری هستند تا پيام مقام معظم رهبری را در جامعه محقق كنند.

وی يكی از راه‌های محقق كردن پيام رهبری را برنامه‌ريزی برای كار فرهنگی دانست و افزود: اگر فرهنگ‌سازی صورت گيرد، خريد مردم هدفمند شده و در اثر نبود تقاضا برای كالای خارجی، واردات اين كالاها متوقف می‌شود.

معاون ادارات و كارخانجات ستاد احيا امر به معروف ونهی از منكر، تلاش برای افزايش كيفيت محصولات توليدی ايرانی را نيز نوعی امر به معرف معرفی كرد و گفت: البته معتقد است كه حتی اگر جنس ايرانی غير مرغوب باشد باز هم بايد بر جنس غير ايرانی مرغوب ترجيح داده شود، چرا كه اگر ما سعادت ملت و كشورمان و آينده خوب برای فرزندانمان می‌خواهيم بايد اين كار را انجام دهيم.

وی در پايان تصريح كرد: بايد سازندگان و صاحبان صنايع نيز برنامه‌ريزی برای افزايش كيفيت خود را در سطح كيفيت جهانی قرار دهند و حتی برای عرضه محصولات خود در بازارهای جهانی برنامه‌ريزی و هدفمندی داشته باشند.

صادقی افزود: استفاده از اجناس داخلی يك سياست كلی ستاد امر به معروف در همه بخش‌ها است.

منبع: خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.