حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
حمايت از توليدات داخلی موجب طرح ايران به عنوان الگوی كشورهای اسلامی می‌شود

حجت الاسلام نصرالله پژمان‌فر با تأكيد بر اينكه برای خنثی‌سازی نقشه‌های شوم استكبار جهانی و به‌خصوص آمريكا بايد روی پای خود بايستيم گفت: با حمايت از توليدات ملی و اعتماد به سرمايه‌های داخلی تحريم‌های بين‌المللی را بی‌اثر می‌كنيم تا در نهايت الگوی ساير كشورهای مسلمان شويم.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر، منتخب مردم مشهد و كلات در مجلس نهم شورای اسلامی درباره ضرورت عمل به منويات رهبر فرزانه انقلاب حضرت آيت‌الله خامنه‌ای اظهار كرد: حمايت از توليد ملی، كار و سرمايه ايرانی می تواند در نهايت به بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران منجر شود.

وی تصريح كرد: رهبر معظم انقلاب با درايت و بينشی كه از تحولات كشورمان دارند با تصميم صحيح و به موقع خود امسال را سال حمايت از توليد ناميدند و وظيفه همه ما اين است كه به اين شعار جامه عمل بپوشانيم و از توليدات داخلی حمايت كنيم.

نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس نهم شورای اسلامی با اشاره به اينكه اهميت اين نام‌گذاری در شرايط حساس كنونی لازم و ضروری بود، خاطرنشان كرد: امروز آمريكا و غرب به شدت از پيشرفت نظام اسلامی ايران هراس دارد و تلاش می‌كند با تحريم‌های بين‌المللی مردم ايران را در تنگنا قرار دهد.

پژمان‌فر ادامه داد: مردم كشورمان نيز به‌خوبی به اين موضوع پی برده‌اند و همه پشت رهبر خود ايستاده‌اند و ذره‌ای از آرمان‌های امام و شهدا عقب‌نشينی نخواهند كرد و به فرمان امام خامنه‌ای لبيك می‌گويند تا نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب كنند.

وی گفت: برای خنثی‌سازی نقشه‌های شوم استكبار جهانی و به‌خصوص آمريكا بايد روی پای خود بايستيم و با حمايت از توليدات ملی و نيز اعتماد به سرمايه‌های داخلی تحريم‌های بين‌المللی را بی‌اثر كنيم تا در نهايت الگوی ساير كشورهای مسلمان شويم.

نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شورای اسلامی ابراز كرد: رهبر انقلاب در چند سال اخير بر مسائل اقتصادی تأكيد فراوانی داشته‌اند و سال گذشته نيز جهاد اقتصادی را مهمترين موضوع دانستند و امسال نيز بايد همچون سال گذشته در راستای منويات ايشان گام برداريم.

حمايت از توليد داخلی خودباوری را در جامعه افزايش می دهد

پژمان‌فر افزود: حمايت از توليد داخلی خودباوری را در بين مردم و همچنين توليدكنندگان افزايش می‌دهد و اين اعتماد به نفس و خودباوری زمينه صادرات محصولات داخلی را به ساير كشورهای جهان هموارتر می‌كند.

نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس نهم شورای اسلامی با تأكيد بر اينكه بايد به كار به‌عنوان يك فضيلت نگاه كرد و از سرمايه‌گذاری به‌عنوان يك ارزش ياد شود تصريح كرد: برای بهره‌وری مناسب از ظرفيت‌های موجود در راستای افزايش اشتغال و توليد بيشتر بايد تلاش زيادی صورت گيرد.

وی افزود: ايجاد اشتغال واقعی و پايدار و به‌ويژه صيانت از اشتغال موجود از مهم‌ترين موضوعات شعار سال است، ولی اين نام‌گذاری در واقع يك نشانه‌گذاری و سياست‌گذاری است كه با توجه به شرايط كنونی كشور، نشاندهنده اهميت مبحث توليد و صيانت از سرمايه‌های داخلی در راستای رشد و توسعه كشور است.

پژمان‌فر ادامه داد: رسيدن به اين هدف مهم و متعالی مستلزم ملزوماتی است از همين رو نيازمند توجه جدی دولتمردان به‌عنوان مجريان اقتصاد كلان كشور، نيز قوه مقننه به‌عنوان سياست‌گذار و قوه قضاييه به‌عنوان ضابط نظام در عرصه حمايت از فعاليت‌های سالم اقتصادی است.

وی يادآور شد: می‌توان مهمترين برداشت را اهميت حياتی مسأله توليد و بهره‌وری داخلی با توجه به تحريم‌های اقتصادی كشور و ظرفيت‌های كلان اقتصادی معطل مانده و تعطيل شده در بخش‌های مختلف صنعتی و كشاورزی، وجود ظرفيت‌های متعدد بالقوه برای بهره‌برداری از قبيل ذخاير خدادادی، سوخت‌های فسيلی، ذخاير معدنی و بسيار متنوع، نيروی انسانی كارآزموده و نهايتا ايجاد روندی منطقی در حمايت از صنايع گوناگون با هدف رفع نيازهای داخلی كه بنيان استقلال به‌شمار می‌رود عنوان كرد.


منبع: خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.