حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
ضرورت تولید دانش و فناوری بیشتر در سال "تولید ملی"

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تحصیلات تکمیلی را افزایش می‌دهیم که این افزایش به تولید دانش بیشتر و در نتیجه تولید فناوری بیشتر می‌انجامد.


کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تلاش این وزارتخانه برای افزایش تحصیلات تکمیلی گفت: ما تحصیلات تکمیلی را افزایش می‌دهیم که این افزایش به تولید دانش بیشتر و در نتیجه تولید فناوری بیشتر می‌انجامد.

دانشجو افزود: ما معتقدیم در شعار امسال (تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی) مسئولیت خطیری به عهده دانشگاه‌هاست.


این فعال دانشجویی، بزرگترین و زیربنایی‌ترین سرمایه در کشور را نیروی انسانی دانست، تصریح کرد: نیروی انسانی در دانشگاه رشد کرده و تعلیم و تربیت می‌شود، بدین جهت بایستی به دانشگاه‌ها و تحصیلات تکمیلی آنها توجه ویژه داشت.منبع :خبرگزاری فارس

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.