حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
سرمایه گذاری در تولید عبادت استرییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: كسی كه سرمایه خود را برای افزایش تولید در جامعه بكار اندازد، خدمت بزرگی به مردم و كشور كرده است كه نوعی عبادت محسوب می شود.

حجت الاسلام 'سیدرضا تقوی' افزود: سرمایه اگر راكد شود، جفا به مردم ،جامعه و خود سرمایه گذار است بنابر این سرمایه باید در تولید وارد شود و ایجاد كاركند.
وی گفت: بكار انداختن سرمایه و تلاش در راه افزایش تولید در فرهنگ غنی اسلام عبادت به حساب می آید و كسی كه سرمایه خود را صرف تولید كند، مورد توجه اسلام است.
تقوی گفت: مردم همه باید بدانند سرمایه ای كه در مسیر تولید قرار گرفته و ایجاد كاركرده باشد، در جامعه اسلامی مورد احترام است و سرمایه داری كه سرمایه خود را در راه تولید صرف كند، مورد توجه خدا قرار می گیرد.منبع:خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا)

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.