حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
توجه به تولید ملی در واقع توجه به مزیت‌های اقتصادی کشور است

رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه شعار تولید ملی صرفا به معنای بستن درهای کشور و استفاده صرف از تولید داخلی نیست، خاطرنشان کرد: معنای تولید ملی استفاده از مزیت‌های موجود در کشور برای تولید است.

جمشید پژویان در همایش تعاون و تولید ملی با بیان اینکه در اقتصاد وابستگی بین اهداف و راهبردها وجود دارد، اظهار داشت: هدف نهایی از فعالیت‌های اقتصادی ایجاد رفاه در جامعه است.

وی اضافه کرد: تولید کالا و خدمات جزو اهداف اصلی اقتصاد است و ایجاد رفاه تنها با وجود منابع کافی ممکن خواهد بود.

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه شعار تولید ملی صرفا به معنای بستن درهای کشور و استفاده صرف از تولید داخلی نیست، خاطرنشان کرد: معنای تولید ملی استفاده از مزیت‌های موجود در کشور برای تولید است.

پژویان ادامه داد: توجه به تولید ملی در واقع توجه به مزیت‌های اقتصادی کشور و مجموعه تولید است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: ممکن است برخی سیاست‌گذاران برداشت‌شان از تولید ملی این باشد که نباید هیچگونه وارداتی به داخل کشور داشته باشیم اما این یک برداشت اشتباه است.

پژویان گفت:
این استاد دانشگاه با بیان اینکه نقشه راهی برای رفع موانع تولید وجود ندارد، تصریح کرد: قوانین بسیار خوبی مانند هدفمندی یارانه‌ها و اصل 44 در کشور وجود دارد اما نقشه راهی برای اجرای صحیح آن در دست نیست.

پژویان با بیان اینکه هدفمندی یارانه‌ها باید به رشد تولید و افزایش اشتغال منجر شود، گفت: به دلیل نبود برنامه‌ریزی کارایی این قانون کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت ایجاد یک گروه یا کمیته برای ایجاد برنامه‌های اقتصادی با حضور متخصصین اقتصادی کشور وجود دارد.

منبع:خبرگزاری فارس

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.