حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
کاهش واردات و تقویت تولیدملی؛ره‌آورد تحریم نفت
عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم گفت: وقتی ما 90 میلیارد دلار صادرات نفت و 90 میلیارددلار واردات به کشور داریم اگر این واردات کم شود توان تولید داخلی تقویت شده و حتی می‌تواند روی موضوع اشتغالزایی تأثیر مثبت بگذارد.
مؤید حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر تحریم های نفتی غرب علیه ایران گفت: با توجه به اینکه خریداران عمده نفت ایران مانند هند و چین از فهرست تحریم‌ها معاف هستند، این تحریم‌ها آسیب جدی به کشور وارد نمی‌کند.
وی با بیان اینکه ایران می‌تواند بسیاری از واردات غیر ضروری را حذف کند،افزود: ما همیشه معادل درآمد نفت در 20 سال گذشته واردات داشته‌ایم که با حاکمیت یک مدیریت صحیح در اقتصاد و تجارت کشور، به نظر می‌رسد این تحریم‌ها نتواند تأثیر قابل توجهی در اقتصاد کشور داشته باشد.
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته در ابتدای کار ممکن است بعضی آثار روانی باعث بالا رفتن قیمت دلار و امثال آن شود،اما پس از آنکه سیستم اقتصادی کشور با این مسئله هماهنگ شود و جامعه خود را مطابقت دهد، شرایط حاد و غیرقابل تحملی ایجاد نخواهد شد و می‌توان امور کشور را طبق روال معمول پیگیری کرد.
وی تاکید کرد: وقتی ما 90 میلیارد دلار صادرات نفت و 90 میلیارد دلار واردات به کشور داریم اگر این واردات کم شود توان تولید داخلی تقویت شده و حتی می‌تواند روی موضوع اشتغالزایی تأثیر مثبت بگذارد.

منبع:خبرگزاری فارس


 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.