حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
حمايت از توليد ملی يك فريضه دينی و اخلاقی است


گروه سياسی: حجت‌الاسلام صديقی در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته تهران با اشاره به نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار كرد: حمايت از توليد ملی يك فريضه دينی و اخلاقی است.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، حجت‌الاسلام و المسلمين كاظم صديقی، امروز، 11 فروردين در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به آغاز سال نو، با بيان اينكه قرآن ربيع‌القلوب است، اظهار كرد: انسان بايد به‌گونه‌ای زندگی كند كه بين مردم خوشنام باشد و اين از شئون حيات زندگی است؛ اگر كسی بی‌ملاحظه باشد، انسان مرده‌ای است و كسی كه ارزش دينی خود را مهم بشمارد كسی است كه با قافله حيات می‌تواند هم‌آوايی داشته باشد. سرچشمه اين حيات ولايت است.
امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود به نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب پرداخت و گفت: اين شعارها تشريفات و صحبت‌های آئينی نيست؛ بلكه ايشان با تشخيص دردهای جامعه و با فراست الهی خطرها را رصد می‌كنند و هشدارهای لازم را می‌دهند.
وی با اشاره به ضرورت توجه به اقتصاد و توليد ملی گفت: اگر مسئله اقتصاد، تأمين معاش و توليد داخلی جدی گرفته نشود، عبوديت به خطر می‌افتد چرا كه بيكاری عامل بحران‌های عصبی، جنگ‌ها، جدال‌ها و بدبختی‌هاست.
صديقی تصريح كرد: بر دولت واجب است كه حمايت از توليد ملی را بر خود فريضه بداند و موانع حمايت از توليد داخلی را برطرف و استعدادها را شكوفا كند؛ استعدادهايی كه در عرصه جهانی ما را در رده‌هايی قرار داده است كه جهان در برابر ما زانو زده و دشمنان هراس دارند.
وی همچنين اظهار كرد: مجلس نيز از طرفی بايد قوانينی وضع كند كه راه را برای حمايت دولت از توليدكنندگان و استعداد هموار كند؛ دولت نيز در اين امر بايد نورچشمی‌ها را كنار بگذارد و به دنبال شايسته‌سالاری برود.
خطيب جمعه تهران با تأكيد بر اينكه مسئله توليد را بايد به عنوان يك فريضه دينی و اخلاقی دانست، گفت: همان‌طور كه ملت ايران در سال گذشته سيلی محكمی به استكبار زد، امسال نيز با شكوفايی در توليد داخلی سيلی محكم‌تری را برای استكبار آماده خواهد كرد.
وی همچنين به برگزاری اجلاس سران عرب در بغداد اشاره و اظهار كرد: برگزاری اين اجلاس در بغداد يك پيروزی برای مردم و دولت عراق است؛ با خروج اشغالگران از عراق سران اين كشور اين زمينه را ديدند كه بتوانند امنيت را برقرار كنند.
صديقی، با اشاره به محتوای اجلاس سران عرب گفت: نتيجه مقاومت انقلاب اسلامی و گسترش بيداری اسلامی در منطقه، در اظهار نظرها و بيانيه‌های سران عرب نيز تأثير داشت؛ در اين اجلاس هم از مسئله هسته‌ای ايران حمايت شد و هم مسئله فلسطين و مبارزه با تروريزم مورد توجه قرار گرفت كه نشان می‌دهد بيداری اسلامی ادامه پيدا می‌كند.
امام جمعه موقت تهران به سفر نخست‌وزير تركيه به ايران و ديدار با رهبر معظم انقلاب پرداخت و گفت: در اين ديدار رهبر معظم انقلاب نكات حكيمانه‌ و حساب‌شده‌ای را عنوان كردند كه از مهمترين آنها مسئله ارتباط با تركيه است كه برای ايران تعميق آن مطلوب است.
صديقی ادامه داد: در اين ديدار رهبر معظم انقلاب به اين نكته اشاره كردند كه سياستمدارانی كه امروز در رأس امور تركيه هستند، مورد علاقه غرب نيستند؛ چرا كه اسلامگرا هستند و مردم از آنها حمايت می‌كنند و اين مسئله خلاف ميل غرب است.
خطيب جمعه تهران تصريح كرد: مسئله سوريه نيز نكته‌ای ديگر بود كه مقام معظم رهبری به آن اشاره كردند و گفتند كه در مسئله سوريه كوتاه نمی‌آئيم؛ چرا كه سوريه خط مقاومت ماست؛ به اين نكته نيز اشاره شد كه آمريكا برای كشورهای مستقل استقلالی را نپذيرفته است و سعی دارد خود برای آنها تصميم بگيرد.

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.