حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
وظیفه تعاونی ها در سال تولید ملی

رئیس سازمان تعاون روستایی گیلان گفت: تشکلهای تعاونی در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی با همفکری و همیاری می توانند گامهای بلندی در بخش های مختلف تولیدی بردارند.
ضیاء فیض پور در گفتگو با خبرنگار مهر بر خرید و فروش محصولات کشاورزی و تولیدات روستائیان از طریق تعاونی های روستایی و کشاورزی تاکید کرد و افزود: با توجه به سیاست نظام مبنی بر سپردن امور به مردم، اجرای اصل 44 قانون اساسی، شبکه گسترده تعاونی روستایی در روستاها، ظرفیت بسیار بالای آن برای توزیع کالا و خدمات به روستائیان و فروش محصولات کشاورزی از تولید به مصرف، تعاون روستایی می تواند نقش بسیار مهمی در این ارتباط داشته باشد.

رئیس سازمان تعاون روستایی گیلان گفت: تعاونی ها، سازمانها و نهادهای مردمی هستند که در عین برخورداری از خصوصیات و مشخصات یک واحد اقتصادی و تجاری دارای ارزشها و هنجارهای مکتبی و اجتماعی نیز هستند و می توانند مبین تلاشهای دسته جمعی و گروهی اعضای تشکیل دهنده تعاونی برای نیل به اهداف مشترک و پیشرفت و توسعه باشد.

وی افزود: روحیه تعاون می تواند مردم را در برابر سختی ها در صحنه نگهدارد و اراده آنان را در اموری که مربوط به خود آنان است عینیت بخشد و همینطور تعاون و همکاری متقابل زمینه های یگانگی، وحدت و یکپارچگی هر چه بیشتر مردم را فراهم می کند.

فیض پور ادامه داد: تعاون و همکاری متقابل می تواند زمینه های یگانگی هر چه بیشتر مردم را فراهم کند به همین دلیل در قانون اساسی کشور به بخش تعاون در کنار دو بخش دولتی و خصوصی توجه خاص شده است زیرا تعاون و گسترش آن در کشور موجب رشد و توسعه و پیشرفت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می شود و جامعه را به سوی استقلال و خوکفایی سوق می دهد.


منبع : خبرگزاری مهر

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.