حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
برای تقویت تولید ملی و شکوفایی کار و سرمایه ایرانی نیاز به فرهنگ سازی است


دکتر قربانی با اشاره به نقش جهاددانشگاهی در تولید ملی و شکوفایی کار و سرمایه ایرانی افزود: این نهاد با پروژه‌های تحقیقاتی کاربردی و گشودن میانبرهای جدید می تواند برای شکوفایی تولید ملی بسیار موثر باشد.


وی ادامه داد: این نهاد مقدس با تاسیس و راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی و رشد واحدهای فناوری، پژوهشکده‌های مستقل و پژوهشگاه‌ها و پارک علم و فناوری و ارائه دستاوردهای نوین علمی و فناوری نقش موثری در دمیدن روحیه خودباوری و توسعه علمی کشور و قطع وابستگی علمی به بیگانگان دارد و انشاء ا... در توسعه آتی می تواند موفق‌تر نیز عمل کند.

رئیس دانشگاه گلستان هم‌چنین تاکید کرد: جهاددانشگاهی از آنجاکه مولود انقلاب اسلامی است، در کنار فعالیت‌های فناورانه در حوزه فرهنگ، به ویژه فرهنگ قرآنی نیز نقش آفرینی می‌کند.


وی یادآور شد: برگزاری کارگاه‌های پژوهش‌های میان رشته‌ای قرآن کریم، جشنواره ملی و مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان و تاسیس پایگاه اطلاع رسانی و خبرگزاری قرآنی، تلاش ارزشمندی در جهت ترویج فرهنگ قرآنی دارد.منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.