حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
احیای شورای گفتگو با 3 تصمیم جدید در حمایت از تولید

عضو شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از احیای این شورا با اخذ سه تصمیم‌ در حمایت از تولید خبر داد.

ابوالحسن خلیلی اظهار داشت: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی شب گذشته با حضور رؤسای کمیسیون اقتصادی و صنایع، معاونین وزارت اقتصاد و معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت و نمایندگان قوه قضائیه و با غیبت رئیس کل بانک مرکزی و وزرای اقتصادی به دلیل حضور در مناطق زلزله‌زده و غیبت دبیر کل اتاق تعاون برگزار شد.

وی افزود: در نشست شب گذشته ماده 29 قانون بودجه سال جاری در خصوص استمهال بدهی‌های بانکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همچنین اعلام شد که آئین‌نامه اجرایی آن از یک ماه گذشته به بانک‌ها ابلاغ شده است.

عضو شورای گفت‌وگو گفت: در خصوص ماده 76 قانون برنامه پنجم توسعه درباره شناسایی قوانین مخل در تولید و سرمایه‌گذاری نیز قرار شد تا کمیسیون‌های تخصصی این ماده را آماده و تا قبل از دهم شهریور در مجلس مطرح کند.

خلیلی گفت: در خصوص قانون آئین‌دادرسی تجاری نیز بحث و بررسی صورت گرفت و قرار شد تا کمیسیون حقوقی مجلس به این قانون رسیدگی کند.

به گزارش فارس، آخرین جلسه شورای گفت‌وگو در بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شده بود و پس از آن به دلیل تصویب قانون بهبود فضای کسب و کار و برخی اختلاف‌نظر‌ها که بین دولت و بخش خصوصی به وجود آمده بود جلسات این شورا که از الزامات قانون برنامه پنجم توسعه است تعطیل شده بود. به نظر می‌رسد رایزنی‌های محمد نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی ایران و تعامل با بدنه دولت برای برون‌رفت از شرایط فعلی اقتصاد از دلایل اصلی از سرگیری جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی است.


منبع : خبرگزاری فارس

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.