حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
برگزاری اولین جلسه کارگروه حمایت از تولید با موضوع تولید ملی

عضو کارگروه حمایت از تولید از برگزاری اولین جلسه این کارگروه با موضوع حمایت از تولید ملی در هفته آینده خبر داد و گفت: نخستین اقدام در جهت حمایت از تولید داخل، توجه ویژه به این بخش در لایحه بودجه ۹۱ است.
آرمان خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال تولید ملی، یک شرایط ویژه و خاص برای بخش صنعت ایجاد شده که می‌توان بر این اساس توجه مسئولان را بیش از گذشته به این بخش جلب کرد.
وی با بیان اینکه امسال حمایت از تولید داخلی به عنوان مهمترین سرفصل کاری در کشور مطرح است، افزود: حمایت از تولید در بخش‌های مختلف اقتصادی مطرح است و مهمترین دغدغه تحقق این شعار در سطح جامعه و تبدیل آن به یک چالش فرهنگی و دغدغه ملی است.
خالقی تصریح کرد: در این راستا هر کس باید وظیفه خود را بداند و در همین راستا خانه صنعت درخواست‌هایی را از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف در جهت حمایت از تولید ملی تدوین و ارائه خواهد کرد.
وی خرید محصولات داخلی را به عنوان نخستین اقدام در جهت تحقق شعار امسال دانست و گفت: باید فضای اقتصادی امنی در کشور ایجاد و زمینه سرمایه‌گذاری بیشتر در بخش تولید فراهم شود.
وی با بیان اینکه تولیدکننده سعی دارد بهترین محصول را با خدمات پس از فروش مناسب به مصرف کننده ارائه کند، افزود: دولت نیز باید در راستای تحقق شعار امسال، فضای کسب و کار را مورد حمایت قرار دهد و مشکلات موجود در این بخش را برطرف کند. از طرفی مجلس نیز با وضع قوانین مناسب و یا حذف قوانین دست و پاگیر می‌‌تواند به تحقق این شعار کمک کند.
عضو کارگروه حمایت از تولید ادامه داد: قوه قضائیه نیز با ایجاد امنیت اقتصادی در کشور می‌‌تواند فضای مناسبی را برای جذب سرمایه‌ها فراهم کند.
وی با اشاره به ادامه بررسی لایحه بودجه 91 در مجلس با شروع سال جدید گفت: اولین اقدام در جهت تحقق شعار امسال، انعکاس این مسئله در بودجه سال جاری است.
خالقی افزود: امیدواریم در بودجه سال 91 منابع مناسبی به بخش تولید اختصاص یابد.

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.