حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
مهلت ارسال آثار به همايش «اقتصاد خانواده در فرهنگ رضوی» تمديد شد


مهلت ارسال آثار به همايش علمی ـ پژوهشی «اقتصاد خانواده در فرهنگ رضوی» كه در روز سه شنبه 4 مهرماه در دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود، به درخواست شركت‌كنندگان تا 15 شهريورماه سال جاری تمديد شد.

حبيب‌الله آسوده، قائم مقام كميته امداد امام خمينی(ره) خراسان رضوی و دبير همايش اقتصاد خانواده در فرهنگ رضوی، از تمديد مهلت ارسال مقالات به اين همايش تا 15 شهريور ماه امسال خبر داد.

وی با اشاره به اين‌كه تاكنون بيش از 100 مقاله به دبيرخانه همايش ارسال شده است، اظهار كرد: اين مهلت به درخواست شركت‌كنندگان تا 15 روز ديگر تمديد شد و انتظار می رود در مدت باقيمانده، تعداد مقالات دريافتی افزايش قابل توجهی يابد.

براساس اين گزارش، مقالات اين همايش در قالب سه محور «اقتصاد و كسب و كار خانگی در خانواده»، «اقتصاد خانواده و روزی حلال در فرهنگ رضوی» و «مديريت اقتصادی خانواده» ارائه می‌شود.

اين گزارش می‌افزايد: در محور نخست، به موضوعاتی از قبيل «نقش كسب و كار خانگی در افزايش توليد ملی»، «تأثير كسب و كار خانگی در پيش‌گيری از آسيب‌های اجتماعی»، «محاسن و مزيت‌های كسب و كار خانگی»، «نقش زن در فعاليت اقتصادی مبتنی بر كار خانگی» و «نقش كسب و كار خانگی بر سلامت روحی و روانی اعضای خانواده» اختصاص دارد.

همچنين «نقش كسب و كار خانگی بر تحرك اجتماعی و كاهش نابرابری‌های اجتماعی»، «نقش آموزه‌‌های دينی در تأمين اقتصادی خانواده از طريق كسب و كار خانگی» و «وظيفه حكومت در ترويج فرهنگ كسب و كار خانگی در نظام اسلامی» از ديگر موضوعات مرتبط با محور نخست اين همايش هستند.

براساس اين گزارش، در محور دوم، مباحثی نظير «شاخص‌های روزی حلال در فرهنگ رضوی»، «نقش روزی حلال در تحكيم خانواده»، «نقش روزی حلال در تربيت فرزندان و تكريم والدين»، «وظيفه نظام اسلامی در ترويج فرهنگ كسب روزی حلال» و «تأثير كسب روزی حلال در كاهش آسيب‌های اجتماعی» مورد بررسی قرار می‌گيرند.

اين گزارش می‌افزايد: «آثار كسب روزی حلال در توسعه رزق»، «نقش زن در كسب روزی حلال در خانواده»، «شرايط و زمينه‌های كسب روزی حلال در ميان خانواده‌ها و افراد جامعه»، «پيامدهای كسب در آمد حرام» و «انفاق و روزی حلال» از ديگر موضوعات سومين محو همايش اقتصاد خانواده در فرهنگ رضوی است.

براساس اين گزارش، «نقش قناعت در تحكيم خانواده و راه‌های نهادينه كردن آن در جامعه»، «نقش مهريه در تشكيل و پايداری خانواده»، «سيره عملی امام رضا(ع) در خانواده»، «آثار تجمل‌گرايی و مدگرايی بر خانواده و راه‌های مقابله با آن» و «نقش مديريت سرپرست در پايداری اقتصادی خانواده» برخی از موضوعات محور سوم همايش هستند.

يادآور می‌شود همايش علمی ـ پژوهشی «اقتصاد خانواده در فرهنگ رضوی»، به همت اداره كل كميته امداد امام خمينی(ره) در روز سه شنبه 4 مهرماه 1391 در دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر يا حضور در اين همايش به پايگاه اينترنتی www.emdad.ir/khr مراجعه كنند يا با شماره 2239010-0511 تماس بگيرند.


منبع : خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)


 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.