حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
کتاب «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» منتشر شد

در پی نامگذاری سال جدید با عنوان سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی»، نخستین کتاب با موضوع تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی منتشر شد.
این کتاب نوشته علیرضا مفتخری مظاهری و در 180صفحه با قطع رقعی به چاپ رسیده که شامل 10فصل است. فصل اول کتاب تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی به فرمایشات مقام معظم رهبری( مدظله العالی) به مناسبت آغاز سال نو 1391 هجری شمسی و بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اختصاص دارد.در فصل دوم به فضیلت و اهمیت تولید - کار و سرمایه در آموزه‌های دینی اسلام می‌پردازد.فصل سوم شامل موضوعاتی درباره اهمیت تولید - کار و سرمایه از نگاه متفکران و نخبگان بشری است.
همچنین در فصل چهارم این کتاب به تشریح و بررسی مفاهیم علمی «تولید ملی» و اهمیت آن پرداخته شده است، فصل پنجم به این پرسش اساسی که برای حمایت از « تولید ملی کار و سرمایه ایرانی» چه باید کرد؟ اختصاص دارد.و در فصل ششم به نقش تبلیغات و تأثیر فرهنگ‌سازی در تحقق تولید ملی و حمایت از کار اشاره شده است. همچنین در فصل هفتم این کتاب مزایای مثبت توجه به تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی مورد توجه قرار گرفته است. فصل هشتم به مقوله حمایت از تولید داخلی و کلید رفع معضلات اقتصادی - اجتماعی و فرهنگی می‌پردازد و در فصل نهم نگاهی هب وضعیت آماری کشور در زمینه تولید ملی و کار و سرمایه انداخته است.
در نهایت در فصل دهم تجربیات سایر کشورها مانند ژاپن و آلمان در اتکا به تولید داخلی و حمایت از کار و سرمایه ملی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.
کتاب تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه یارانی با هدف جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری سال جدید به عنوان سال (تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی) تهیه و تنظیم شده که به عنوان نخستین کتاب با موضوع تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در سال 1391 است.

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.