حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
بررسی كسب و كار اسلامی در «توليد ملی، كار و سرمايه از منظر آموزه‌های دينی»

كتاب «توليد ملی، كار و سرمايه از منظر آموزه‌های دينی»، نوشته رضی سيدنژاد و صادق سيدنژاد به همت مركز پژوهشهای اسلامی منتشر شد كه به بررسی موضوعات كسب و كار از منظر اسلام می‌پردازد.

كتاب «توليد ملی، كار و سرمايه از منظر آموزه‌های دينی» به نوشته رضی سيدنژاد و صادق سيدنژاد به همت مركز پژوهشهای اسلامی منتشر شد.

براساس اين گزارش، اسلام به عنوان كامل‌ترين دين با طرح و برنامه‌های فراگيرش برای تمام ابعاد و زوايای زندگی انسان و نيازهای او، كامل‌ترين برنامه‌ها را ارائه می‌دهد و دستيابی به اين امر، راهكارهای خاص خود را دارد كه از طريق كاوش در آموزه های دينی ميسر است.

از اين رو، در اين اثر كوشش شده است به منظور تحقق منويات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمينه توليد ملی، كار و سرمايه، ابعاد و زوايای اين موضوع از منظر آموزه‌های دينی مورد كنكاش قرار گيرد تا زمينه تحقق اين مهم بر اساس متد و روش اسلامی فراهم شود.

يادآور می‌شود كتاب «توليد ملی، كار و سرمايه از منظر آموزه‌های دينی»، نوشته رضی سيدنژاد و صادق سيدنژاد با بررسی موضوعات كسب و كار از منظر اسلام در 296 صفحه، با قيمت 50000 ريال به همت مركز پژوهشهای اسلامی منتشر شده است.

منبع : خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.