حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
فراخوان ارسال آثار برای «همايش ملی مديريت سرمايه و استعدادهای كشاورزی»


آخرين مهلت ارسال مقاله برای «همايش ملی مديريت سرمايه و استعدادهای كشاورزی در پرتو صنعت و تجارت» كه با موضوع شيوه‌های حمايت از توليد داخلی برگزار می‌شود، 15 مهرماه جاری خواهد بود.

آخرين مهلت ارسال مقاله برای همايش ملی «مديريت سرمايه و استعدادهای كشاورزی در پرتو صنعت و تجارت در استان زنجان» كه با محور «موانع و مشكلات سرمايه گذاری داخلی و خارجی در بخش كشاورزی» و به همت دانشگاه زنجان و در راستای ارتقاء و توسعه دانش مديريت سرمايه برگزار می‌شود، 15 مهرماه جاری خواهد بود.

براساس اين گزارش، از جمله محورهای فرامنطقه‌ای اين همايش، «شيوه‌های برقراری ارتباط مستحكم بين بخش‌های علمی و تحقيقاتی با بخش توليد و فروش»، «مشكلات مرتبط با صنايع تبديلی اعم از توليد، بازاريابی و فروش»، «ارزيابی بهره‌وری حوزه‌های مختلف بخش كشاورزی با در نظر گرفتن قابليت‌های موجود»، «نقش دولت و سياست‌های توسعه اشتغال در بخش كشاورزی » و «چگونگی آماده سازی محيط كسب و كار برای فعاليت مولد به صورت زير بنايی در صنايع بزرگ، متوسط و كوچك» است.

اين گزارش می‌افزايد: «بررسی تطبيقی كشاورزی استان زنجان با استان‌های مشابه»، «قابليت‌های كشاورزی استان زنجان در توليد محصولات كشاورزی»، «فرصت‌های سرمايه‌گذاری در بخش كشاورزی استان زنجان»، «جايگاه صادرات محصولات كشاورزی استان زنجان در بازارهای داخلی و خارجی» و «تقويت رقابت پذيری بنگاه‌های اقتصادی در بخش كشاورزی استان زنجان»، برخی از محورهای منطقه‌ای همايش است.

براساس اين گزارش، شيوه‌ها و الگوهای مناسب حمايت از بخش كشاورزی، مديريت سرمايه‌های انسانی و اجتماعی در ارتقاء جايگاه كشاورزی، نقش خوشه‌های صنعتی مرتبط با بخش كشاورزی بر اشتغال نيروی كار، توسعه كسب و كارهای نوين و كارآفرينی با هدف اشتغال مولد بر بخش كشاورزی و صنايع وابسته و عوامل موثر در توسعه صادرات محصولات كشاورزی در سطح استان زنجان بخش ديگری از ديگر اهداف اين همايش است كه با همكاری و حمايت نهاد‌هايی چون استانداری زنجان برگزار می‌شود.

يادآور می‌شود اين همايش به همت دانشگاه زنجان برگزار می‌شود و محل دبيرخانه همايش زنجان ـ دانشگاه زنجان ـ دانشكده علوم انسانی است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر به پايگاه اطلاع رسانی http://zacpm.znu.ac.ir مراجعه كنند يا با شماره 5152290-0241 تماس بگيرند.


منبع : خبر گزاری قرآنی ايران (ايكنا)

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.