حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
عدم توجه به تولید ملی موجب بروز مشکلات در جامعه می شود


امام جمعه جهرم با بیان اینکه باید فرهنگ کار در جامعه اصلاح شود، گفت: عدم توجه به تولید ملی موجب بروز مشکلات در جامعه می شود.

حجت الاسلام لطف الله دژکام، امام جمعه جهرم، (15 مهر) در جلسه هماهنگی برگزاری همایش و نمایشگاه فرهنگ عمومی، کار و تولید ملی که آبان ماه امسال در این شهرستان برپا می شود، گفت: برای تبیین فرهنگ کار در جامعه نیازمند به یک جهاد فرهنگی حاصل از تفکر مسئولان و مردم هستیم.


وی با بیان اینکه بحث فرهنگ در اقتصاد کشور میدان دار است، افزود: رهبر معظم انقلاب با تبیین منشور 10 ماده ای خود یک نگاه کامل و جامع در این زمینه دارند که دو بند آن مربوط به فرهنگ بوده و به تناسب شورای فرهنگ عمومی در کشور باید روی این دو زمینه کار شود.


امام جمعه جهرم با بیان اینکه سخنان رهبری در راستای مباحث اقتصادی این امر را در کشور رو به رشد و پیشرفت دانست و بیان کرد: رهبری انقلاب مباحث اقتصادی کشور را رو به رشد و پیشرفت می دانند ولی متاسفانه برخی افراد سخنان ایشان را باور نکردند.


به گفته حجت الاسلام دژکام، اولین حرف در بحث فرهنگی این است که اگر تولید ملی را مورد توجه قرار ندهیم با مشکل روبه رو خواهیم شد.


وی با بیان اینکه هدف و محور برپایی این همایش و نمایشگاه در تولید، اقتصاد و کار است، خاطرنشان کرد: اقتصاد، فرهنگ تولید کار بوده و باید به این شعار که با توکل به خدا میدان دار کار و تولید در عرصه اقتصادی باشیم را در جامعه رواج داد.


این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه باید فرهنگ کار در جامعه اصلاح شود، تصریح کرد: وظیفه شورای فرهنگ عمومی است که این امور را برای مردم تبیین کند.


منبع : خبرگزاری شبستان

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.