حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
پرهيز از تبذير و توجه به توليدات داخلی؛ از راهكارهای اجرايی اقتصاد مقاومتی


سراج ضمن اشاره به راهكارهای اجرايی اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان كرد: روشنگری صحيح و عالمانه از طريق رسانه‌های جمعی، پرهيز از اسراف و تبذير و توجه هرچه مؤثرتر مسئولان از توليدات داخلی و تقويت در آمدهای غير نفتی برخی از راهكارهای اجرايی اين مسئله هستند.

حجت‌الاسلام محمدابراهيم سراج، مسئول دفتر نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن اظهار كرد: دشمن برای به زانو در آوردن ملت بزرگ ايران راه های مختلفی را امتحان كرد، دشمن جنگ هشت ساله را بر ما تحميل كرد، به ترور شخصيت های مهم نظام روی آورد، تهاجم گسترده فرهنگی را در برنامه‌های خود قرار داد، اما هيچ‌كدام از آنها دشمن را به اهدافش نرساند و اكنون جنگ اقتصادی را محور كار خود قرار داده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص «اقتصاد مقاومتی»، اظهار كرد: اقتصاد مقاومتی كه تدبير بسيار آگاهانه و هوشيارانه مقام معظم رهبری است، در واقع مهم‌ترين سلاح موثر در برابر تحريم‌ها و جنگ اقتصادی دشمن است، به شرط آن‌كه مردم و مسئولان، اصول و مبانی اين خط مشی استراتژيك را به خوبی شناخته و در عمل به آن پايبند باشند.

سراج در ادامه ضمن اشاره به راهكارهای اجرايی اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان كرد: روشنگری صحيح و عالمانه از طريق رسانه‌های جمعی، پرهيز از اسراف و تبذير در تمام زمينه‌های وقت، انرژی، آب، غذا و ...، پرهيز از خريد اجناس خارجی و حمايت از توليد داخلی، تقويت روحيه خود باوری و اعتماد بنفس و اميد به آينده و توجه هرچه مؤثرتر مسئولان از توليدات داخلی و تقويت در آمدهای غير نفتی برخی از راهكارهای اجرايی اين مسئله هستند.


منبع : خبرگزاري آنا

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.