حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
تدوین قانون اقتصاد مقاومتی با کمک بسیج

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از آنجا که فعالیت‌ها در بسیج کاربردی و بدون حیف و میل است، لازم است بودجه بسیج را تا حد امکان افزایش دهیم.
ارسلان فتحی پور نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و آبش احمد و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: برای اجرای اقتصاد مقاومتی نیاز به یک قرارگاه واحد است و برنامه ها و عملکرد بسیج در زمینه اقتصاد مقاومتی بسیار مفید و کاربردی است.

فتحی‌پور یکی از نقش های اصلی بسیج در جامعه را الگوسازی عنوان کرد و اظهار داشت: انشاءالله در آینده، کمیسیون اقتصادی مجلس با کمک بسیج بتواند قانون مناسبی در زمینه اقتصاد مقاومتی تدوین کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به موفقیت بسیج در تمامی زمینه ها اشاره و تصریح کرد: لازم است روش های نوآورانه بسیج به عنوان یک الگوی موفق در زمینه برنامه ریزی، بودجه بندی، مسائل مالی، کنترل، نظارت و همچنین جلوگیری از حیف و میل بیت المال را در سایر دستگاه ها اجرایی کنیم.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و آبش احمد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که فعالیت ها در بسیج کاربردی و بدون حیف و میل است، لازم است بودجه بسیج را تا حد امکان افزایش دهیم.

ارسلان فتحی پور روش بسیج در زمینه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی را تحولی دانست و خاطر نشان کرد: روش تحولی بسیج باید به عنوان یک بسته اقتصادی برای اداره بهینه کشور معرفی و بکارگیری شود.

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.