حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
معرفی سه استاندارد جدید حسابداری دولتی در نخستین همایش ملی

عضو هیئت عامل سازمان حسابرسی با اعلام برگزاری نخستین همایش ملی استانداردهای حسابداری بخش عمومی در دوشنبه آینده، از معرفی سه استاندارد جدید حسابداری دولتی با هدف افزایش شفافیت و پاسخ‌گویی خبر داد.موسی بزرگ اصل در گفتوگو با خبرنگاران حوزه بازار سرمایه اظهار داشت:سیستم حسابداری دولتی و بخش هایی که از بودجه دولت استفاده می کنند بر مبنای حسابداری نقدی و قدیمی بوده و تاکنون استانداردی برای حسابداری این بخش مهم اقتصاد کشور تعریف نشده بود.

وی ادامه داد:دراین رابطه سازمان حسابرسی با مشارکت وزارت امور اقتصادی و دارایی، دیوان محاسبات کشور و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، چارچوب نظری استانداردهای حسابداری بخش عمومی و سه استاندارد بسیار مهم را تدوین کرده است. این استانداردها مبنای یک تحول بنیادی در گزارشگری مالی بخش عمومی برای نخستین بار در تاریخ کشور خواهد بود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد:به این ترتیب سازمان حسابرسی دوشنبه آینده 23بهمن ماه نخستین همایش ملی استانداردهای بخش عمومی را با شعار شفافیت و پاسخ گویی و با همکاری دو وزارت اقتصاد و بهداشت و شهرداری تهران برگزار می کند .

موسی بزرگ اصل با بیان اینکه این همایش با حضور مسئولان عالی کشور و در محل سالن همایش های رازی برگزار می شود،در خاتمه گفت:هدف از برگزاری این همایش معرفی اولین استانداردهای بخش عمومی و فراهم کردن زمینه ارایه گزارش های شفاف به مردم و مراجعی چون مجلس است تا با تکیه بر دانش حسابداری،درجه شفافیت و نظام پاسخگویی سیستم دولتی ارتقا یابد.

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.