حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
تبدیل موضوع اقتصاد مقاومتی به مباحث علمی

دانشجو از برنامه وزارت علوم برای تبدیل موضوع اقتصاد مقاومتی به مباحث علمی در دانشگاه‌ها خبرداد.کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: موضوع اقتصاد مقاومتی در دانشگاه‌های مختلف کشور مورد بررسی قرار گرفته است و این موضوع تبدیل به مباحث علمی می‌شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی متفاومت است، تصریح کرد: موضوع اقتصاد مقاومتی باید براساس تعاریف مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گیرد که ایشان در سخنرانی‌های مختلف معیارها و شاخص‌های اقتصاد مقاومتی را بیان فرموده‌اند.

وزیر علوم با بیان اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی تنها به یک سال منتهی نمی‌شود و بلکه این موضوع در سال‌های آینده نیز ادامه می‌یابد، گفت: در سال جاری اقتصاد مقاومتی به عنوان یک شاخصه مطرح است اما این موضوع در سال‌های آینده مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد.


 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.