حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
مردم نقش اساسی در افزايش توليد ملی دارند
مردم نقش مهم و اساسی در تحقق اهداف شعار افزايش توليد ملی، حمايت از كار و سرمايه ايرانی در سال جاری بر عهده دارند.

علی عسكر روحانی، فرماندار كامياران در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا) شعبه كردستان، با بيان اينكه مردم نقش مهم و اساسی در افزايش سرانه توليد ملی دارند، گفت: نامگذاری سال جاری به‌عنوان سال توليد ملی، كار و سرمايه ايرانی از سوی رهبر فرزانه و مدبر انقلاب مسير توسعه و شكوفايی كشور را وارد مسيری جديد و تأثيرگذاری خواهد كرد.

وی افزود: در اين ميان مردم كه همواره از اركان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران به‌شمار می‌آيند در سال 91 نيز با درك شرايط كشور و ورود به عرصه اقتصادی به طور قطع نقش بی‌بدليل و انكارناپذير خود را برای تحقق شعار امسال ايفا خواهند كرد.

روحانی بيان كرد: مردم كشور كه در ساليان پس از پيروزی انقلاب اسلامی و حضور در عرصه‌های انتخابات و راهپيمايی‌های 22 بهمن ارادت خود را نسبت به ارزش‌های متعالی انقلاب به اثبات رسانده‌اند، امسال نيز با همكاری خود برای رسيدن به خودكفايی اقتصادی به وظيفه خطير خود عمل می‌كنند.

وی ادامه داد: پيام معظم له در واقع راهكار دستگاه‌های اجرايی است و آن‌ها را برای فراهم ساختن زيرساخت‌های مورد نياز برای رشد توليد ملی تشويق می‌كند.

فرماندار كامياران عنوان كرد: در شهرستان كامياران نيز با برنامه‌ريزی‌های زير بنايی به عمل آمده و به‌ويژه آبگيری سدهای ساخته شده، آينده روشنی در راستای تسريع در روند توسعه شهرستان پيش‌بينی می‌شود.

روحانی از تشكيل ستاد توسعه كشاورزی شهرستان خبر داد و گفت: به دليل وجود ظرفيت‌های فراوان در بخش كشاورزی شهرستان و استفاده از منابع آبی مناسب، چشم‌انداز مناسبی برای توسعه بخش كشاورزی وجود دارد.

وی در پايان از افزايش رغبت سرمايه‌داران برای سرمايه‌گذاری در شهرستان خبر داد و يادآور شد: اعطای زمين رايگان، تسهيلات بانكی با سود مناسب و ديگر زير ساخت‌های عمرانی از مهمترين مشوق‌های ارائه شده برای جذب هرچه بيشتر سرمايه به این شهرستان است.


منبع: خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا)

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.