حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
نشست مشترک مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت با مدیران رسانه ملی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تبیین ابعاد تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی گفت: سرمایه گذاری، تولید پایدار و اشتغال نیازمند بهبود فضای کسب و کار است.
وی با تقدیر از نقش صدا و سیما در حمایت از تولید و کنترل بازار افزود: اشتغال پایدار تنها از طریق تولید شکل می گیرد و تا بسترهای لازم برای تولید فراهم نشود نمی توان به اشتغال پایدار دست یافت.

غضنفری با بیان اینکه تمام امور مربوط به تولید، تجارت و درآمدهای غیر نفتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه ریزی می شود به سهم این بخش از تولید ناخالص داخلی اشاره کرد و افزود: بخش صنعت، معدن و تجارت به تنهایی حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را در اختیار دارد.
وی با تأکید بر قطع وابستگی کشور به درآمدهای نفتی به فرصت های سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن اشاره کرد و گفت: بیش از 65 نوع ماده معدنی با ذخیره ای بالغ بر 57 میلیارد تن در کشور وجود دارد که فرصت خوبی برای سرمایه گذاری، اشتغال و تولید است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: معرفی تولیدات داخلی فرهنگ سازی برای مصرف کالاهای تولید داخل، تشویق صادرات، بهبود محیط کسب و کار و تأمین مالی واحدهای تولیدی صنعتی از موضوعاتی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت می تواند با همکاری رسانه ملی به انجام برساند.
رئیس رسانه ملی هم در این دیدار با تأکید بر تعامل و همکاری نزدیک با مجموعه صنعت، معدن و تجارت گفت: رسانه ملی برای تحقق شعار سال به ویژه تحول در فرهنگ عمومی در حوزه تولید داخلی، از تمامی دستگاه ها، کارشناسان و صاحب نظران استفاده خواهد کرد و تمام ظرفیت های تولیدی و خبری خود را در این مسیر به کار می گیرد.
در این نشست مدیران دو دستگاه نظرات و دیدگاه های خود را پیرامون مسائل و موضوعات مهم اقتصادی به ویژه در حوزه صنعت و تجارت ارائه کردند.


منبع:http://hozeriasat.irib.ir

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.