حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی از پایان‌نامه‌هایی با موضوع حمایت از تولید ملی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر از آمادگی این شورا برای استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی و دانشگاهی کشور برای تحقق شعار سال و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این زمینه داد.

محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به طرح مسائل سال جدید گفت: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جدید درباره حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی و تأکید اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه مقرر شد؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌ویژه به لحاظ ابعاد فرهنگی این مسئله یک کار جدی را شروع کند.

وی افزود: ما در کشور تولیدات متنوع و گوناگونی را داریم که استفاده از این کالاها و تولیدات نیاز به ترویج و تبلیغ مناسب دارد و امیدواریم با تبیین صحیح این مهم یکی از رهنمودهای مقام معظم رهبری برای سال جدید محقق شود.

مخبر دزفولی گفت: ترویج فرهنگ کار، جدیت، تلاش و پشتکار برای رسیدن به خودکفایی کشور از دیگر نکات مهم مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است که مورد توجه اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در اولین جلسه سال جدید بود و قرار شد که مطالعات انجام شده در زمینه فرهنگسازی و اقداماتی که از این منظر می‌تواند انجام شود در جلسه آینده مورد بررسی قرار گیرد تا شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش قابل قبولی در تحقق شعار امسال داشته باشد.


* حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی از پایان‌نامه‌های با موضوع تحقق شعار سال

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در ادامه از آمادگی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی و دانشگاهی کشور برای تحقق شعار سال خبر داد و گفت: پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این زمینه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی قرار خواهد گرفت.

منبع:خبرگزاری فارس

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.