حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
حمایت از تولید ملی تنها به تولید صنعتی خلاصه نمی‌شود


رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: حمایت از تولید ملی تنها به مسئله تولید صنعتی خلاصه نمی‌شود بلکه شامل تولید اقتصادی فرهنگی و علمی نیز هست.

مهدی چمران در پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای عالی استان‌ها، با اشاره به شعار امسال مبنی بر تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه انسانی، اظهار داشت: یکی از اصولی‌ترین راه‌های توسعه حمایت از تولید ملی است که این مسئله تنها به تولید صنعتی خلاصه نمی‌شود بلکه شامل تولید اقتصادی، علمی و فرهنگی نیز است.

وی ادامه داد: در زمان ملی شدن صنعت نفت انگلیسی‌ها بر این باور بودند که ما نمی‌توانیم حتی یک روز هم برق آبادان را تأمین کنیم اما خوشبختانه حتی یک روز هم برق آبادان قطع نشد.

رئیس شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران یکی از محدود کشورهایی است که می‌تواند تولید علمی داشته باشد. در بخشی از علوم و دانش‌ها جزء 10 کشور برتر جهان هستیم و این در حالی است که در برخی رشته‌ها عقب‌ماندگی‌هایی داریم که باید با تلاش جوانان و دانشمندان جبران شود.

وی تقویت اقتصاد کشور را یک ضرورت دانست و گفت: اقتصاد ملی بدان معناست که نسبت به تولید و بکارگیری سرمایه ملی همت شود که در این زمینه شوراها و شهرداری‌ها نیز مسئولیت دارند.

چمران تأکید کرد: تولید ملی باید به حدی تقویت شود که بتوانیم روی پای خود بایستیم چرا باید واردات ما از نظر حجم و ارزش ریالی بیشتر از صادرات باشد.منبع:خبرگزاری فارس

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.