حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
تحقق تولید ملی موجب سرافرازی و بالندگی است


مدیرکل پژوهش استانداری کرمان گفت: باید در راستای تولید ملی، حمایت از سرمایه، فکر، علم و کار ایرانی تلاش کنیم تا شاهد سرافرازی و بالندگی کشورمان در دنیا باشیم.


علی بیگ‌زاده شامگاه یکشنبه در آیین اختتامیه دومین جشنواره سفره‌های هفت سین خلاقانه کرمان با اشاره به سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" اظهار داشت: دیدگاه و تفکر مقام معظم رهبری درباره نامگذاری از یک بستر کار علمی بسیار هوشمندانه و بر اساس نیاز کشور صورت گرفته است که باید هر یک از ما برای تحقق این شعار در کشور سهمی داشته باشیم.

وی افزود: باید در راستای تولید ملی، حمایت از سرمایه، فکر، علم و کار ایرانی تلاش کنیم تا شاهد سرافرازی و بالندگی کشورمان در دنیا باشیم.

بیگ‌زاده تصریح کرد: امروز فکرها و ایده‌ها ارزش دارد و اگر در کشور کار جدیدی انجام می‌دهیم، ماهواره به فضا می‌فرستیم و یا فعالیت‌های دیگر نشأت گرفته از کار پژوهشی، خلاقانه و نوآوری است که این استعدادها از آموزش و پرورش ناشی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به اهداف مورد نظر باید یکسری منابع از جمله منابع مالی، فیزیکی و ... در اختیار داشته باشیم که امروزه منبع مهم در پیشرفت‌ها منابع انسانی است و موجب شده که کشورهای دنیا برای هم حرفی داشته و یا به عنوان قطب صنعتی و علمی مطرح شوند.

بیگ‌زاده گفت: وجود نیروهای متخصص و متعهد به آرمان‌های هر کشور موجب پیشرفت و ترقی آن و بسترسازی برای ظهور این افراد از مکان‌های تعلیم و تربیت انجام می‌شود.

ابراهیم شیخ‌بهایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این آیین گفت: برگزاری جشنواره سفره‌های هفت‌سین کار با ارزش و زیبایی بود که نشان از خلاقیت دانش‌آموزان دارد و این تنها نمونه‌ای از خلاقیت‌های آنهاست که نویدبخش آینده درخشان آینده‌سازان کشور است.

وی تصریح کرد: این فعالیت‌ها باید مقدمه‌ای برای بهره بردن و استفاده از خلاقیت برای دیگر عرصه‌ها به ویژه صحنه‌های علمی در بین دانش‌آموزان شود و امیدواریم ما بتوانیم زمینه رشد و بروز خلاقیت‌های دانش‌آموزان را در آموزش و پرورش فراهم کنیم.

به گزارش فارس، دومین جشنواره سفره‌های هفت سین خلاقانه در بین مدرسه‌های دخترانه ادارات آموزش و پرورش ناحیه یک و 2 کرمان در فروردین ماه سال جاری برگزار شد که از بین 50 سفره هفت سین به سه سفره برتر از هر مقطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان با اهدای جایزه تقدیر شد.

همچنین به تمام شرکت کنندگان در این جشنواره لوح یادبود اعطا شد.


منبع:خبرگزاری فارس

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.