حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
تروبج فرهنگ استفاده از كالاهای ایرانی، محور تولید برنامه های تلویزیونی استقائم مقام شورای اقتصاد صدا وسیما گفت: فرهنگسازی استفاده از كالاهای ایرانی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی، محور اصلی تولید برنامه های تلویزیونی در سال 91 است.

'محمود نواب مطلق'افزود: شورای اقتصاد صدا وسیما از شبكه های سیما خواسته است با توجه به فعالیت های بخش خصوصی، معرفی كالا و خدمات ایرانی را در دستور كار تولید برنامه و مجموعه های نمایشی قرار دهند.
وی تاكید كرد: شورای اقتصاد صدا وسیما از سال گذشته، فرهنگسازی در حمایت از مصرف كالای داخلی، مهاجرت معكوس و برجسته كردن كار تولید را سرلوحه تولید مجموعه های نمایشی قرار داده است.
نواب مطلق، فرهنگسازی را جزو وظایف ذاتی رسانه های همگانی از جمله صدا وسیما دانست و افزود: با توجه به نامگذاری سال 91 به عنوان 'تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی'، شبكه های سیما باید برای تحقق اهداف این سال تلاش مضاعف داشته باشند.
مدیر گروه دانش و اقتصاد شبكه یك سیما افزود: در این راستا، 'تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی'، مبنای تولید برنامه های اقتصادی، مستند و آثار نمایشی در این شبكه قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این شبكه اكنون سه برنامه با محوریت شعار امسال روی آنتن دارد و ساخت دو برنامه جدید نیز در دستور كار شبكه قرار گرفته است.
نواب مطلق، حمایت از اقتصاد رقابتی را برای حمایت از بخش خصوصی، محور اصلی تولید برنامه در شبكه یك دانست و افزود: در این رابطه با اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران مذاكره شده است تا فعالان بخش خصوصی فعالیت های خود را از طریق برنامه های تلویزیونی به اطلاع مردم برسانند.
وی معرفی فعالیت سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را گامی در جهت تحقق اهداف شعار امسال عنوان كرد و افزود: این برنامه مستند 13 قسمتی كه قرار است مهر ماه از شبكه یك پخش شود، به واكاوی داستان تولید انواع محصولات در كشور و مشكلات تولیدكنندگان می پردازد و با حضور كارشناسان، راهكارهای رفع موانع را نیز بیان می كند.
نواب مطلق، از برنامه 'پایش' به عنوان دیگر برنامه اقتصادی این شبكه نام برد كه به گفته وی از نیمه دوم اردیبهشت ماه پخش آن آغاز می شود.
وی افزود:‌ این برنامه با اجرای 'علیرضا حیدری'، به مشكلات تولید كنندگان در معرفی محصولات و فرهنگسازی برای استفاده از كالاهای ایرانی می پردازد.
مدیر گروه دانش و اقتصاد شبكه یك سیما یادآور شد كه این شبكه اكنون سه برنامه 'حرف حساب'، 'بعدازظهر با شما' و 'ثریا' را با محوریت ارتقای دانش عمومی مردم در حوزه اقتصاد خرد و كلان روی آنتن دارد.
نواب مطلق همچنین به برنامه های نمایشی یك دقیقه ای 'ساخت ایران' و 'پلاك یك' به عنوان دو برنامه دیگر این شبكه كه در جهت فرهنگسازی در استفاده از كالای ایرانی از شبكه یك سیما پخش می شود، اشاره كرد.


منبع:http://irna.ir

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.