حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
پشتوانه "تولید ملی" دانش و فناوری بومی است/نقش ویژه دانشگاه‌ها در تولید علم و فناوری


کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نامگذاری سال 91 به نام "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" از سوی مقام معظم رهبری گفت: پشتوانه تولید ملی دانش و فناوری بومی است.

وی اضافه کرد: اگر ما دانش و فناوری بومی داشته باشیم، علی‌القاعده تولید ملیمان هم رشد خواهد داشت و به سرمنزل مقصود یعنی آنچه که مقام معظم رهبری فرمودند، می‌رسیم.

وزیر علوم با بیان اینکه نقش دانشگاه‌ها در تولید ملی واضح و علنی است، خاطرنشان کرد: ما بایستی بتوانیم پشتوانه علمی و فناوری مناسب را در دانشگاه‌ها تولید کرده و توسعه دهیم.

وزیر علوم با بیان اینکه در طول دولت دهم اقدامات فراوانی در این زمینه انجام شده است، از موفقیت‌های علم و فناوری کشور سخن گفت و این پیشرفت‌ها را عاملی برای افزایش اقتدار ملی عنوان کرد.

منبع:خبرگزاری فارس

 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.