حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
بالا بردن توليد ملی و حمايت از محصولات داخلی انقلابی اقتصادی را پايه نهادمديركل تبليغات اسلامی كردستان با اشاره به نامگذاری سال 91 به عنوان توليد ملی و حمايت از محصولات داخلی از سوی مقام معظم رهبری گفت: اين تدبير معظم‌له انقلابی اقتصادی را در كشور پايه نهاد.
حجت الاسلام مسعود صفی‌ياری، با تبريك فرا رسيدن سال 91 با اشاره به اينكه نامگذاری سال 91 به عنوان سال توليد ملی و حمايت از كالا و سرمايه ايرانی نامگذاری شده، اظهار كرد: اين نامگذاری ابعاد مختلفی دارد كه برای تحقق اهداف آن بايد مورد توجه قرار گيرد.

وی افزود: درايت و هوشمندی معظم‌له بار ديگر به جهانيان ثابت كرد در شرايطی كه دشمن آخرين حربه خود يعنی تحريم اقتصادی را اين بار به بهانه انرژی هسته‌ای در دستور كار قرار داده و به وعم خود با تحريم فروش كالاها و مصنوعات خود بهايران می‌خواهد نظام اسلامی را به كرنش و تسليم وادارد مقام رهبری به تدبيرالهی نقشه دشمن را نقش برآب و كيد آنها را بر خودشان برگرداند.

وی عنوان كرد: تحريم فروش نفت به كشورهای معاند از سوی ايران و بازخودهای گسترده آن نشان داد در شرايط بحران و تهديد مقام رهبری به خوبی تهديد را به فرصت تبديل و دشمن را در توطئه‌های خود عليه ايران ناكام كرد.

مديركل تبليغات اسلامی استان كردستان بيان كرد: اين در حالی است كه دشمن اين بار از دريچه تحريم اقتصادی پا به ميدان مبارزه گذاشتنه و می‌توان با تحريم كالاهای غربی و بالا بردن توليد ملی و حمای از محصولات داخلی انقلابی اقتصادی را پايه نهاد.

حجت‌الاسلام صفی‌ياری عنوان كرد: شناسايی خلاء‌ها و كمبودهای داخلی در حوزه توليد اقدام انقلابی برای جايگزينی كالاهای خارجی و گسترش توليد داخلی با رعايت كيفيت مطلوب و قيمت مناسب نيز از ديگر ابعاد مورد توجه نامگذاری امسال است.

وی به ديگر ابعاد نامگذاری امسال پرداخت و يادآور شد: حمايت جدی دولت از توليد و توليدگران داخلی و ايجاد انگيزش و اراده مضاعف بين آنها و فرهنگ‌سازی برای مصرف داخلی و حمايت جدی مردم از محصولات داخلی و خريد كالاهای ايرانی و ترويج انديشه ذائقه و كالای ايرانی از ديگر ابعادی است كه در سال‌جاری مورد توجه است.


منبع:http://www.iqna.ir/kurdistan/news_detail.php?ProdID=989249


 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.