حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
بررسی وضعیت اشتغال در کرمانشاه(اداره کل پژوهش شهرستان ها وخارج از کشور مرکز تحقيقات صدا وسيما)

مجري طرح:غلامرضا مرمريت


تحقيق حاضر با عنوان«بررسی وضعیت اشتغال در استان کرمانشاه» به منظور معرفي مهم ترين مشاغل مولد استان در بخش هاي زراعي و گياهي، دام و طيور و مشاغل مهم مربوط به بخش صنايع دستي و در نهايت به منظور ارائه راهكارهايي جهت تهيه برنامه هاي مستند تلويزيوني در مورد مشاغل بررسي شده، به نگارش درآمده است. این تحقيق از نوع كاربردي بوده و به روش اسنادي كتابخانه اي انجام گرفته است. يافته هاي اين تحقيق از طريق بررسي و مطالعه منابع موجود در زمنيه مشاغل مربوطه، بررسي سايت هاي معتبر مربوطه و مصاحبه با كارشناسان ذيربط استان گردآوري شده است. جامعه آماري تحقيق شامل كليه مشاغل صنعتي داراي پروانه و مجوز تأسيس بوده كه هر واحد شغلي كمتر از 50 نيرو به خود جذب كرده و با حمايت محدود دولت زمينه سرمايه گذاري در آن شغل در استان وجود دارد. مشاغل مورد بررسي اين تحقيق كه با استناد به نظر كارشناسان مربوطه در ادارات ذيربط استان و یافته های تحقیقی گروه پژوهشی برنامه ریزی اقتصادی کشاورزی و توسعه روستایی اداره کشاورزی استان کرمانشاه در سال 1388مشخص شده، مربوط به مشاغلي است كه در حال حاضر تعداد قابل توجهی از مردم استان در آن بخش فعالیت داشته و از نظر اقتصادي سرمایه گذاری در آن مشاغل کاملا توجيه پذير می باشد

 

 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.